НЕПРАВДА: Бразильська медсестра розповідає ЗМІ про плани геноциду в лікарнях | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Бразильська медсестра розповідає ЗМІ про плани геноциду в лікарнях

14 Квітня 2021
FacebookTwitterTelegram
742

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, на якому нібито бразильська медсестра розповідає про ситуацію в лікарнях. У дописі стверджують, що працівникам лікарні наказали збільшити смертність, щоб запровадити локдаун, зруйнувати економіку та дестабілізувати федеральний уряд. 

Скриншот допису, що поширюють у Facebook

 

Однак це неправда. І цей фейк уже перевірили незалежні іноземні фактчекери з Estadão Verifica та Agência Lupa. Пояснюємо, що не так.

Подія, зображена на відео, відбулася 14 січня 2021 року у бразильському місті Манаус. Жінка, яка дає коментар ЗМІ, — не медсестра, а знайома одного з пацієнтів. Вона та інші відвідувачі побачили, як медсестра лікарні зменшує рівень кисню для хворих на COVID-19. Після скарги відвідувачів попросили покинути лікарню. І вже після цього вони почали давати коментар ЗМІ, обурюючись діями медиків. Проте вони не робили жодних заяв щодо «геноциду» та планів «руйнування економіки, дестабілізації федерального уряду».

Нові випадки COVID-19 у Бразилії

 

У січні 2021 року в бразильських лікарнях був серйозний дефіцит кисню. Ситуація і наразі залишається складною. Дефіцит, у свою чергу, спричинило зростання кількості нових випадків захворювання на COVID-19 з початку січня. Крім того, у Бразилії поширений штам коронавірусу P.1 («бразильський штам»), який може бути більш заразним.

Саме тому медичні заклади вимушені більш раціонально використовувати кисень. Особливо тяжкою ситуація була в штаті Амазонас, в якому і розташовано м. Манаус — там через перевантаження лікарень доводилось переводити найбільш тяжких хворих до інших штатів. На момент запису відео попит на кисень майже втричі перевищував наявні запаси в Амазонасі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний