НЕПРАВДА: Бразильські депутати викрили лікарню, в якій ніби-то лікуються хворі на Covid-19 | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Бразильські депутати викрили лікарню, в якій ніби-то лікуються хворі на Covid-19

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
24 Червня 2020
FacebookTwitterTelegram
976

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється відео з підписом, що «депутати парламенту Бразилії увірвалися в лікарню, яка стверджувала, що у них 5000 інфікованих і 200 смертей від Covid-19», але не знайшли там жодного пацієнта. Також стверджують, що ця приватна лікарня отримувала державні кошти на лікування хворих на COVID-19, яких, по факту, не лікувала. 

Оскільки на відео говорять португальською, то пересічні учасники російськомовних спільнот, у яких поширювалося відео, не можуть зрозуміти про що там ідеться і що підпис під відео зовсім не відповідає його змісту.

Насправді ж, 27 травня бразильський депутат Філіппе Пубель проводив інспекцію недобудованого польового госпіталю, який призначений для боротьби з пандемією коронавірусу. Здача в експлуатацію цього госпіталю була запланована на квітень. Утім, її перенесли вчетверте, чим і зумовлена емоційність депутата Пубеля.

Тому, підпис під відео у російськомовних групах вводить в оману. 

VoxCheck закликає критично ставитися до матеріалів, мову яких ви не розумієте.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний