НЕПРАВДА: Британські інструктори зіткнулися з труднощами під час навчання українських солдатів — FT

НЕПРАВДА: Британські інструктори зіткнулися з труднощами під час навчання українських солдатів — FT

27 Листопада 2022
FacebookTwitterTelegram
608

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські ЗМІ з посиланням на статтю Financial Times (FT) пишуть, ніби британські командири зіткнулися з низкою проблем на навчаннях «українських новобранців» на військових полігонах у Великій Британії. Вказують, що Київ набирав новачків поспіхом, переважно з віддалених сіл, тому рівень підготовки майбутніх військових вкрай низький. А деякі солдати, пишуть російські ЗМІ, побачивши фальшиву кров та манекени з відірваними кінцівками, були шоковані. Автори наводять слова британського військового, який припустив, що таким «учням» буде важко протистояти мобілізованим російським солдатам.

Утім, це неправда. Британські військові не повідомляли, що їм важко працювати з українськими новобранцями. Російські медіа перекрутили та вигадали низку фактів, яких насправді немає в оригінальній статті Financial Times.

У статті «Новобранці української армії приєднуються до британського навчального табору для підготовки до бойових дій» видання повідомляє, що на відміну від британських новобранців, які навчаються 14 тижнів, українські солдати пройдуть п’ятитижневий курс, за який можуть вивчити не так уже й багато.

Організатори також зауважили, що багато українців не підготовлені як підрозділи, які будуть воювати разом після закінчення курсу, оскільки вони були направлені з різних військових частин.

Однак FT не повідомляє, що більшість солдатів — вихідці з невеличких міст чи сіл, як зазначили російські медіа.

Журналіст Джон Пол Ретбоун у статті описував, що фальшиву кров, записані на плівку крики та акторів з ампутованими кінцівками використовували для більшої реалістичності. Однак слів про «шок українських солдатів» у статті немає. Автор зазначає, що для інструкторів українці є джерелом цінної інформації про природу битви 21-го століття.

До того ж співрозмовник FT, підполковник Джон Гарріс, розповів, що українські бійці є найбільш мотивованими, рішучими та спраглими до знань учнями, з якими йому доводилось працювати за 20 років військової служби.

У публікації немає слів про те, українським військовим буде важко протистояти мобілізованим російським солдатам. Водночас журналіст вказує, що російська армія має більш серйозні проблеми з координацією новобранців. Старший науковий співробітник аналітичного центру Міжнародного інституту стратегічних досліджень Франц-Штефан Гаді заявив, що мобілізовані російські солдати мають невеликий досвід ефективної інтеграції.

Утім, західний військовий радник, чиє ім`я газета не називає, повідомив, що незважаючи на те, що російські солдати погано навчені та оснащені, а також мають низький моральний дух, якщо їх додати до приблизно 170 000 російських солдатів, які вже перебувають в Україні, то це «багато людей, і це сила, яку потрібно сприймати серйозно».

Схожими фейковими публікаціями російські медіа систематично намагаються дискредитувати ЗСУ. Раніше ми спростовували інформацію, нібито американський звіт показав, що українські підрозділи на навчаннях в Англії продемонстрували поганий хід вогневої та тактичної підготовки, а також низький рівень морального стану та мотивації.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний