НЕПРАВДА: Буданов знаходиться в комі — німецьке видання Stern

НЕПРАВДА: Буданов знаходиться в комі — німецьке видання Stern

23 Червня 2023
FacebookTwitterTelegram
594

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що німецьке видання Stern з посиланням на анонімні джерела нібито повідомило про те, що Кирило Буданов знаходиться в комі. Стверджують, що Буданова намагаються повернути до життя лікарі однієї з клінік у берлінському районі Мітте. 

Утім, видання Stern спростувало інформацію щодо публікації матеріалу про перебування Буданова у комі.

Скриншот допису

17 червня 2023 року Stern спростувало інформацію про те, що видання повідомило про перебування Кирила Буданова у комі. У виданні також зазначили, що останньою публікацією, в якій згадують Буданова, є стаття від 28 лютого 2023 року. У ній йдеться про думку Буданова щодо того, чи постачатиме Китай зброю Москві. 

Автори вкиду припускали, що Буданова придавило уламками стіни внаслідок удару рф по будівлі ГУР у Києві 29 травня 2023 року. Насправді тоді будівля ГУР не постраждала, утім, як пише видання The Economist, ракети мало не влучили в офіс ГУР та автомобільний міст поряд із ним.

Пізніше фейк про поранення Буданова в ефірі телемарафону спростував представник ГУР Андрій Юсов: «Справи чудово, прекрасне здоров’я, хороший апетит. 10 хвилин тому буквально спілкувався із командиром. Загалом, повний планів, весь у роботі, дуже мало вільного часу, величезна кількість завдань».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний