НЕПРАВДА: Бюджетні авіакомпанії хочуть прибрати сидячі місця, люди триматимуться за поручні | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Бюджетні авіакомпанії хочуть прибрати сидячі місця, люди триматимуться за поручні

5 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
600

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що всі бюджетні авіакомпанії хочуть прибрати сидячі місця та змусити пасажирів стояти, тримаючись за поручні. 

Зображення, яке поширюють у мережі

 

Однак, це – неправда. Про заміну сидячих місць на поручні ніколи не йшлося. 

За правилами авіабезпеки, при перельоті пасажири повинні пристебнути ремінь безпеки, який знаходиться на сидінні. Є випадки, коли люди отримували травми через те, що не пристебнули ремінь під час турбулетності. Наявність лише поручнів без конкретного місця з ременями безпеки суперечить правилам безпечності під час перельоту.

У 2003 році Airbus запропонував введення вертикальних сидінь, кілька авіакомпаній просували цю ідею, але пропозиція не отримала дозволів регулюючих органів. Основна мета встановлення вертикальних сидінь, замість сидячих, полягала у створенні літаків із більшою кількістю пасажирських місць та зниженням цін на квитки.

Прибирання сидячих місць не означає фактичне стояння під час перельоту, тримаючись за поручні. Замість звичайних сидінь бюджетні авіакомпанії пропонували так звані “вертикальні сидіння”. Сидіння на таких кріслах більше схоже на спирання на барний стілець. 

У 2010 році бюджетна авіакомпанія Ryanair оголосила, що буде продавати квитки тільки для стоячих місць, проте цю ідею не схвалили органами цивільної авіації.

Колумбійський авіаперевізник VivaColombia планував випустити 50 літаків з вертикальними сидіннями у 2018 році, але директор цивільної авіації Колумбії Альфредо Боканегра відмовився затверджувати це рішення. 

Італійський виробник крісел для авіакомпаній Aviointeriors у 2018 році розробив подібний дизайн вертикального крісла The Skyrider 2.0 для літаків, яке, за його словами, зробить польоти набагато дешевше. 

Все ж підкреслимо, що некоректно стверджувати, що всі бюджетні авіакомпанії хочуть прибрати сидячі місця, і через це люди нібито триматимуться за поручні. 

Вертикальні крісла “The Skyrider 2.0” італійського виробника Aviointeriors

 

На картинці допису зображено салон літака Boeing Business Jets 787 без інтер’єру. 

Салон Boeing Business Jets 787 без інтер’єру

 

Салон Boeing Business Jets 787 з інтер’єром

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний