НЕПРАВДА: CDC таємно видалили із VAERS інформацію про 6 тис. смертей від вакцини проти COVID-19

НЕПРАВДА: CDC таємно видалили із VAERS інформацію про 6 тис. смертей від вакцини проти COVID-19

30 Вересня 2021
FacebookTwitterTelegram
794

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито Центри з контролю та профілактики захворювань США (CDC) видалили із свого вебсайту інформацію про понад 6 тис. випадків смертей від вакцин проти COVID-19. Зазначається, що спочатку на сайті були опубліковані дані про 12 313 зареєстрованих смертей від вакцини, а через декілька годин ця цифра зменшилась до 6 079. 

Пояснюємо, що не так. Цей фейк вже спростовували незалежні фактчекери з PolitiFact та Reuters

Допис насправді посилається на цифри Системи звітності про негативні події вакцин (VAERS), якою керують CDC та Управління з контролю за продуктами та ліками США (FDA).

Звіти у VAERS щодо несприятливих подій у США пацієнти можуть внести самостійно, а повідомлення про побічні ефекти у інших країнах  вносять до системи виробники вакцин. 

VAERS – система звітування про побічні ефекти після вакцинації у США. VAERS має відкритий доступ: будь-який пацієнт або медичний працівник може надіслати повідомлення про побічний ефект. Ніхто не перевіряє у звітах зв’язок між вакцинами та вказаними побічними ефектами. На вебсайті VAERS застерігають: «звіти не можуть бути використані, щоб визначити, чи вакцина викликала несприятливу подію чи хворобу». Зокрема тому, що вони «можуть містити неповну, неточну, випадкову та неперевірену інформацію».

У коментарі для PolitiFact Марта Шаран (Martha Sharan), прессекретарка Центрів з контролю захворювань, повідомила, що поки дані оновлювалися на сторінці сайту CDC, повідомлення про смертельні випадки за кордоном були випадково додані до загальної кількості, що і вилилось у нібито зростання кількості смертей в США. Пізніше дані на сторінці були виправлені.

Аналогічний коментар від представника CDC Кертіса Гілла (Curtis Gill) отримали фактчекери з Reuters. Він також наголосив, що це була технічна помилка в даних, а кількість смертей збільшилась випадково через об’єднання звітів зі США та усього світу.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний