Beta

НЕПРАВДА: CDC визнають, що коронавірус не передається повітряно-крапельним шляхом

7 Жовтня 2020
FacebookTwitterTelegram
5

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація, що CDC (Центри з контролю та профілактики захворювань в США) заявили, що коронавірус не передається повітряно-крапельним шляхом, а лише через предмети і дотики, і ніби навіть це неточно.

Утім, це не так. Далі пояснюємо, що спровокувало поширення цього фейку.

18 вересня CDC оновили сторінку про шляхи поширення коронавірусу, додавши, що вірус може поширюватися через аерозолі (маленькі крапельки з вірусом, які зависають у повітрі), які можуть переміщатися на відстань понад 1,8 м (6 футів).

Утім, 21 вересня сторінку знову оновили, прибравши частину про аерозольну передачу і зазначивши, що попереднє оновлення відбулося помилково: тоді опублікували чорновий варіант, який остаточно не узгодили. Саме це видалення частини про аерозольну передачу спровокувало поширення фейку. 

5 жовтня CDC знову оновили сторінку про поширення коронавірусу, наразі саме ця версія є актуальною. У ній CDC зазначає, що основним способом передачі є повітряно-крапельний у радіусі 1,8 м. Проте іноді коронавірус може передаватись через аерозолі – зависати у повітрі від хвилини до години та інфікувати людей, які знаходяться на відстані понад 1,8 м від носія інфекції. Зазначають, що інфікування через аерозолі відбувається

  • в закритих приміщеннях, де інфікована людина може заразити інших навіть тоді, коли покинула приміщення,
  • під час тривалого контакту із зараженими краплинками, особливо при різких видихах, наприклад, при співі, крику, заняттями фізичними вправами – тоді підвищується концентрація краплин з інфекцією,
  • у приміщеннях з поганою вентиляцією – це сприяє потенційному накопиченню частинок з вірусом.

Саме тому, окрім соціального дистанціювання, використання масок у громадських місяцях, дотримання гігієни рук та очищення й дезінфекції поверхонь, рекомендують слідкувати за належною вентиляцією приміщень та уникати переповнених приміщень. ВООЗ також рекомендує носити маски у громадських місцях та у місцях скупчення людей.

Щодо поширення коронавірусу через поверхні, у всіх версіях сторінки пишуть про те, що краплинка з вірусом може осідати на поверхні. Все ж в останньому варіанті вказують, що поширення вірусу через поверхні не вважається звичним способом поширення нового коронавірусу.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний