НЕПРАВДА: Через нестачу кадрів трактористам в Україні пропонують від 1000 до 1500 євро

НЕПРАВДА: Через нестачу кадрів трактористам в Україні пропонують від 1000 до 1500 євро

22 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
453

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито в Україні через мобілізацію виникла нестача трактористів. Для того, щоб залучити нових працівників, роботодавці нібито пропонують заробітні плати від 1000 до 1500 євро.

Однак це — неправда. Заробітну плату від 1000 до 1500 євро пропонують для працівників в Естонії.

Ми знайшли це оголошення про вакансію на сайті OLX. У описі вакансії вказано, що працівників шукають на роботу в Естонії. Це видно і на скриншотах, які поширюють деякі телеграм-канали. Утім, в описі публікацій в телеграм-каналах ігнорують той факт, що це робота не в Україні, і коментують мобілізацію, виплати військовим та посівну в Україні.

Скриншот оголошення на OLX

Аграрії справді зазначали, що через мобілізацію працівників можуть виникнути складнощі з посівною. Уряд дозволяє забронювати половину працівників господарства, залучених до посівної. Однак оголошення, яке поширюють у мережі, не стосується посівної в Україні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний