НЕПРАВДА: Через ПЛР-тест за допомогою мікропристроїв можуть таємно вакцинувати — Університет Джона Хопкінса

НЕПРАВДА: Через ПЛР-тест за допомогою мікропристроїв можуть таємно вакцинувати — Університет Джона Хопкінса

11 Березня 2022
FacebookTwitterTelegram
1070

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що через ПЛР-тест нібито можна вакцинуватися, а тому ПЛР-тестування на COVID-19 може бути прихованою програмою вакцинації ВООЗ. Роблять це за допомогою мікропристроїв, розміром з часточку пилу, прикріплених до ватної палички, що забирає мазок з носа для ПЛР-тесту. Пізніше мікропристрої прикріплюються до слизової оболонки кишківника і вивільняють вакцину. Стверджують, що таку інформацію надав Університет Джона Гопкінса.

Зображення мікропристроїв «theragripper» зі статті Університету Джона Хопкінса

Однак, це — неправда. Такі твердження поширюються принаймні з листопада 2020 року, і їх неодноразово спростовували незалежні іноземні фактчекери з PolitiFact, Reuters, AP Fact Check. До речі, подібну публікації спростовував і VoxCheck. Тоді, використовуючи таке ж зображення ватної палички, стверджували, що тести на COVID-19 містять голографічні чипи та радіоактивний метал.

У публікації про таємну вакцинацію через ПЛР-тести посилаються на статтю Університету Джона Гопкінса за листопад 2020 року. І у статті йдеться, що дослідники університету розробили нову технологію — мікропристрої, відомі як «theragripper» (англ. — «терапевтичні захвати»), які можуть фіксуватися на слизовій оболонці кишківника і вивільняти ліки в організм.

У журналі Science Advances було опубліковано дослідження про те, як нові мікропристрої випробували на щурах.

Але речник Університету Джона Хопкінса повідомив Associated Press, що пристрої не використовують для введення вакцин в організм.

«Ця нанотехнологія продемонструвала перспективні результати в лабораторних умовах», — йдеться у заяві. «Однак вона все ще знаходиться на ранніх стадіях і не була схвалена для використання на людях».

Також у публікації про таємну вакцинацію оманливо використовують фотографію ватної палички з оригінальної статті Джона Хопкінса. Так, щоб підкреслити невеликі розміри мікропристроїв, в університеті виклали зображення тампона, усіяного крихітними пристроями. Однак, це не означає, що мікропристрої використовують під час ПЛР-тестувань.

Вакцини проти COVID-19, які наразі дозволені для використання, вводять уколом у м’яз.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний