НЕПРАВДА: Через Посольство України у Таджикистані вербували бійців для терактів у рф

НЕПРАВДА: Через Посольство України у Таджикистані вербували бійців для терактів у рф

31 Березня 2024
FacebookTwitterTelegram
607

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що Посольство України у Республіці Таджикистан нібито опублікувало пост з контактами Інтернаціонального легіону оборони України за якими таджикистанці можуть вступити до лав Легіону.

Утім, це — неправда. Посольство України у Таджикистані не публікувало подібної інформації. До атаки на «Крокус Сіті Хол» причетне угруповання «Ісламська держава».

Скриншот публікації

Посольство України у Республіці Таджикистан не публікувало подібну інформацію, ані на своєму вебсайті, ані на сторінці у фейсбуці.

У пості вказаний вебсайт Легіону Fight fot Ukraine, на якому ведуться відновлювальні роботи. Вебсторінка Інтернаціонального легіону оборони України наразі доступна за іншою адресою

На цьому ж вебсайті та у соцмережах у фейсбуці та твіттері (Х) Інтернаціонального легіону пропонують однаковий варіант поштової адреси: [email protected]. Перевірка поштової адреси, вказаної у фейку, за допомогою Hunter показала, що подібна пошта дійсно існує, але її немає у відкритому доступі в інтернеті.

Скриншот перевірки у Hunter

Вказаний контактний номер Інтернаціонального легіону справжній, пропагандисти знайшли його за новою адресою Легіону. Однак пошук у вебархіві показав, що на попередньому вебсайті Fight fot Ukraine, який наразі на технічному обслуговуванні, використовували інші телефонні номери: 

  • +380442370002
  • +380800507028

Пошук телефонного номера +992987600290 у гуглі не виявив власника контакту. А Посольство України у Республіці Таджикистан використовує інші місцеві номери:

  • +992-37-250-34-12
  • +992-37-250-34-13

Згідно з Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу», іноземці, які  проходять військову службу, є військовослужбовцями. Однак до Інтернаціонального легіону можливо прийняти лише тих іноземних добровольців, які перебувають на території України на законних підставах, не мають судимостей та відповідають іншим вимогам для вступу.

Подібними фейками російські пропагандисти намагаються довести причетність України до теракту у «Крокус Сіті Хол». Прессекретарка Білого дому Карін Жан-П’єр під час брифінгу 25 березня підтвердила, що Україна не має відношення до цієї атаки. Відповідальність за напад на концертний зал 22 березня взяло на себе бойове угруповання «Ісламська держава», зокрема регіональне відділення групи «Ісламська держава Хорасан». До того ж на початку березня Посольство США у москві попереджало про можливі напади екстремістів на місця масових зібрань, зокрема концерти. 

МЗС України заперечило причетність України до теракту, та пояснило, що подібними звинуваченнями росія намагається посилити антиукраїнські настрої серед росіян, створити підґрунтя для посилення мобілізації росіян для участі у війні та дискредитувати Україну на міжнародній арені. До того ж Україна — учасниця міжнародної Конвенції про боротьбу з вербуванням, використанням, фінансуванням і навчанням найманців та не займається організацією і підготовкою бойовиків до терактів у росії або у будь-якій іншій країні.

Раніше ми спростовували інформацію, нібито «Азов» тренував бойовиків ХАМАС.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний