НЕПРАВДА: Через три місяці після бустерної дози потрібно буде вакцинуватися знову

НЕПРАВДА: Через три місяці після бустерної дози потрібно буде вакцинуватися знову

21 Грудня 2021
FacebookTwitterTelegram
732

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що ковід-паспорт в ЄС буде діяти лише три місяці після бустерної дози вакцини, а отже, щоб продовжити дію паспорту, нібито потрібно буде знову вакцинуватися.

Скриншот допису

Утім, це — неправда.

Єврокомісія пропонує внести зміни до терміну дії ковід-сертифікатів. Про це заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн (Ursula von der Leyen) на брифінгу 17 грудня. Так, передбачається, що сертифікат буде діяти дев’ять місяців після повного курсу вакцинації (дві дози — для вакцин від Moderna, AstraZeneca, Pfizer-BioNTech, одна доза — для вакцини від Johnson&Johnson). Щоб продовжити дію сертифікату, за пропозицією, необхідно буде зробити бустерну дозу у термін від 6 до 9 місяців після повного курсу вакцинації. 

Єврокомісія рекомендує робити бустерну дозу через шість місяців після повного курсу вакцинації — саме тоді імунітет до вірусу починає поступово зменшуватися. А три місяці (після шести) дають на те, щоб країни забезпечили необхідну інфраструктуру для вакцинації бустером. Після бустерної дози термін дії сертифікату наразі не планують обмежувати.

Немає інформації про те, що через три місяці після бустерної дози потрібно буде робити ще одне щеплення. Фон дер Ляєн не заявляла про це також.

На сайті Єврокомісії зазначено, що оскільки наразі немає досліджень, які прямо стосуються ефективності бустерних доз проти передачі COVID-19, не можна визначити необхідний інтервал між бустерними дозами. Також вказано, що враховуючи нові дані, можна очікувати, що захист від ревакцинації може тривати довше, ніж від перших двох доз. Рішення про термін дії ковід-сертифікатів із бустерною дозою та необхідність ревакцинації Єврокомісія прийме пізніше на основі результатів досліджень.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний