Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У соцмережах поширюють інформацію, що в найближчі 12 місяців у світі відбудуться масові протести, зміни влади, «державні дефолти» через економічну, паливну, продовольчу, ресурсну кризу. Усі ці проблеми виникнуть через «українську кризу». Користувачі додають, що цієї кризи можна було б уникнути, якби Україна виконала Мінські домовленості.
Проте подібні заяви неправдиві. Війна в Україні розпочалася внаслідок російської агресії. Саме росія відповідальна за можливі наслідки війни у світі.
Першоджерелом цього прогнозу є допис у телеграм-каналі «Легитимный» від 15 липня 2022 року. Автори каналу не вказують джерело і не наводять жодних аргументів, чому нібито Україна відповідальна за можливу кризу. Раніше СБУ повідомляла, що цей телеграм-канал працює з російськими спецслужбами та регулярно поширює дезінформацію про Україну.
Росія здійснила агресію проти України ще 20 лютого 2014 року. Новий етап російської агресії (повномасштабне вторгнення) розпочався 24 лютого 2022 року. За агресивні дії несе відповідальність росія: Україна не вдавалася до провокацій, не порушувала суверенітет та територіальну цілісність рф.
Хоча й росія звинувачувала Україну у порушенні Мінських домовленостей, саме рф неодноразово порушувала будь-які мирні домовленості. Зокрема росія та підконтрольні їй сили на Донбасі порушували режим припинення вогню, а перед масштабним вторгненням росія визнала квазіреспубліки «ЛНР/ДНР».
Детально російську дезінформацію про агресію проти України та порушення Мінських домовленостей ми спростовували у статті «Україна проводить агресивну політику: огляд італійських та німецьких проросійських ЗМІ». Спростування інших наративів рф читайте в нашій базі російської пропаганди в італійських та німецьких ЗМІ Propaganda Diary.
Унаслідок російської агресії загострилася продовольча, енергетична криза, а в Європі з’явилася нова хвиля біженців. Єдиний шлях попередження негативних наслідків — це припинення російської агресії та притягнення до відповідальності воєнних злочинців.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний