НЕПРАВДА: Четверта доза вакцини проти COVID-19 знижує імунітет — ЕМА

НЕПРАВДА: Четверта доза вакцини проти COVID-19 знижує імунітет — ЕМА

24 Лютого 2022
FacebookTwitterTelegram
1050

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, нібито Європейська медична агенція (EMA) заявила, що четверта доза вакцини проти COVID-19 знижує імунітет. 

Однак, це — неправда. EMA не робила таких заяв.

European Medicines Agency (EMA) — Європейське агентство лікарських засобів. EMA відповідає за оцінку ліків, що використовують в країнах ЄС, відстежує ситуацію на ринку медикаментів, видає дозволи на використання в ЄС нових медичних препаратів.

Під четвертою дозою мають на увазі другу бустерну дозу у курсі вакцинації вакцинами від Pfizer/BioNTech (Comirnaty), Moderna (Spikevax), AstraZeneca (Vaxzevria, Covishield, SK-Bio).

Європейська медична агенція висловила сумніви в необхідності четвертої дози вакцини через відсутність даних про ефективність багаторазових бустерних доз, а також даних про поширення Омікрону та його взаємодію з вакцинами. Офіційний представник EMA Марко Кавалері під час брифінгу для ЗМІ висловив занепокоєння, що стратегія давати бустерні дози кожні чотири місяці гіпотетично створює ризик перевантажити імунну систему людей і призвести до «виснаження» Т-клітин при зустрічі з антигенами. Т-клітини відіграють ключову роль у боротьбі з COVID-19, коли він потрапляє в організм.

Ізраїль став першою країною, яка запропонувала четверте щеплення (друге бустерне) людям, старше 60 років, і медичним працівникам. Попередні результати дослідження, проведеного в Ізраїлі, показали, що четверта доза вакцини Pfizer-BioNTech підвищує рівень антитіл у п’ять разів на тиждень після введення вакцини.

Серед інших країн, які пропонують четверте щеплення — Чилі, Угорщина та Данія. Уряди дозволили робити четверте щеплення через велику кількість випадків варіанту Омікрон. У Чилі пропонуватимуть щепитися четвертою дозою людям зі слабким імунітетом, також збираються розширити програму на людей, старше 55 років. В Угорщині щепитися можна після консультації з лікарем усім бажаючим. У Данії четверту дозу запропонують найуразливішим верствам населення.

Утім, для визначення необхідності четвертого щеплення (другого бустерного) для широких груп населення ще потрібні дослідження. І саме на це наголошує Європейське агентство лікарських засобів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний