НЕПРАВДА: Чорноморський флот рф наближається до Одеси

НЕПРАВДА: Чорноморський флот рф наближається до Одеси

30 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
873

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі з 20 червня 2022 року проросійські ЗМІ поширюють інформацію про наближення у повному складі Чорноморського флоту рф до Одеси. У публікації припускають, що командування російської федерації прийняло рішення ліквідувати залишки українського флоту. Також у публікації стверджують, що ракетними ударами рф знищила склади та логістичні хаби в Очакові, Одесі та Білгороді-Дністровському.

Скриншот публікації

Однак ця інформація є неправдивою. Звіт британської розвідки за 21 червня 2022 року вказує на те, що українські сили берегової оборони значною мірою нейтралізували здатність росії встановити контроль на морі.

Згідно зі звітом британської розвідки 21 червня 2022 року, українські сили берегової оборони значною мірою нейтралізували здатність росії встановити контроль на морі та проектувати морські сили в північно-західній частині Чорного моря. Завдяки цьому початковий оперативний план вторгнення росії, який передбачав утримання Одеської області під загрозою з моря, не змогли втілити у життя.

Скриншот звіту

Також інформацію про нібито наближення чорноморського флоту рф до Одеси спростувало Оперативне командування «Південь». Спікер командування Владислав Назаров повідомив, що корабельне угруповання ворога станом на 20 червня в північно-західній частині Чорного моря складалось з 5 кораблів, 1 підводного човна та 4 великих десантних кораблів. Решта бойового складу флоту знаходилася в пунктах базування.

20 червня росіяни здійснили обстріл з повітря з тимчасово окупованого Криму по півдню України. За 3 години ворог випустив 14 ракет, зокрема:

  • 4 ракети Х-31А з російського винищувача та 1 ракета типу «Онікс» з берегового ракетного комплексу влучили в сільськогосподарські угіддя у передмісті Очакова. Про знищення складу чи логістичного хабу не йдеться;

Ще  9 «Оніксів» були наведені на Одещину. У дельті Дуная внаслідок влучення пошкоджено житлові будинки на островах, в Білгород-Дністровському районі – влучання біля цвинтаря і біля об’єкту промислової інфраструктури. В Одесі, внаслідок влучення знищено логістичний продуктовий склад.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний