НЕПРАВДА: Чиновники, які підписують неконституційні накази, підлягають розстрілу — Нюрнберзький кодекс

НЕПРАВДА: Чиновники, які підписують неконституційні накази, підлягають розстрілу — Нюрнберзький кодекс

10 Червня 2024
FacebookTwitterTelegram
1516

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Користувачі мережі поширюють інформацію, нібито згідно з Нюрнберзьким кодексом 1947 року чиновники, які підписують неконституційні накази та постанови, визнаються воєнними злочинцями й підлягають розстрілу.

Це — неправда. Нюрнберзький кодекс 1947 року встановлює правила проведення медичних дослідів над людьми та не регулює покарання законотворців за підпис неконституційних наказів.

Скриншот допису

Нюрнберзький кодекс 1947 року складається з 10 принципів і встановлює правила проведення медичних дослідів над людьми. Зокрема, він вимагає наявність добровільної згоди людини на проведення експерименту, право піддослідного зупинити його на будь-якому етапі тощо. Кодекс став основою для міжнародного та національного медичного законодавства багатьох країн. Він стосується медичної сфери й в ньому немає жодного пункту, який би стосувався покарання чиновників (або інших осіб) за підпис неконституційних постанов.

Кодекс прийняли після Нюрнберзького процесу над нацистськими лікарями, звинуваченими в дослідах над людьми та примусовій евтаназії. Всього засудили 16 лікарів, і лише сімох із них засудили до смертної кари. Це не означає, що для засуджених медиків завжди застосовують смертну кару — адже наразі це покарання заборонене в більшості країн світу. За даними Amntesy Internaional, у 2021 році смертна кара була дозволена лише в 55 країнах.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний