НЕПРАВДА: COVID-19 — це хімічне отруєння фосгеном

НЕПРАВДА: COVID-19 — це хімічне отруєння фосгеном

31 Січня 2022
FacebookTwitterTelegram
1364

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео про те, що нібито вірусних захворювань не існує, під них глобалісти маскують отруєння хімічними речовинами. COVID-19 — це нібито хімічне отруєння фосгеном. Ним обробляють вулиці і громадські місця або розпилюють за допомогою хімтрейлів. 

Однак, це — неправда. Схожі фейки спростовували незалежні іноземні фактчекери Reuters і Delfi

По-перше, існування шкідливих для людей вірусів доведено. У коментарі для Reuters вірусологиня Лінда Кофлін пояснила, що вчені можуть ідентифікувати віруси, які є причиною захворювань людини, ізолюючи їх від інфікованих осіб і візуалізуючи генетичний матеріал цих вірусів за допомогою електронної мікроскопії. Віруси та бактерії спричиняють такі хвороби, як чума, натуральна віспа, СНІД.

Фосген — безбарвний, високотоксичний газ із запахом затхлого сіна. Цей газ використовують у виробництві органічних хімічних речовин: пестицидів, пластмас, барвників, безводних оксидів металів. Вперше фосген став відомим під час Першої світової війни, коли його використовували як хімічну зброю. Конвенція ООН про хімічну зброю, яка набула чинності 1997 року, заборонила використання фосгену як хімічної зброї. Тепер його можна використовувати лише в мирних цілях.

По-друге, симптоми COVID-19 і отруєння фосгеном значно відрізняються. Серед симптомів отруєння фосгеном: кашель, відчуття печіння в горлі та очах, сльозливість очей, затуманений зір, утруднене дихання або задишка, нудота і блювота, набряк легенів (утворення рідини в легенях). Контакт зі шкірою може призвести до пошкоджень, подібних до уражень від обмороження або опіків. Серед симптомів COVID-19: підвищена температура, кашель, задишка або утруднене дихання, втома, ломота м’язах або тілі, головний біль, втрата смаку або запаху, нудота або блювота, діарея. Печіння в очах під час отруєння фосгеном з’являється одразу, а інші симптоми проявляються не пізніше, ніж 8-12 годин. Симптоми COVID-19 проявляються впродовж від 2 до 14 днів після інфікування, залежно від варіанту та штаму вірусу.

По-третє, дуже малоймовірно захворіти на COVID-19 після прогулянки порожньою вулицею, адже вірус передається від людини до людини через частинки в повітрі, що містять вірус. А якби вулиці й справді обробляли фосгеном, ризик заразитися під час прогулянки в парку, на вулиці чи будь-де у місті був би дуже високим. 

У відео є і інші фейки, які VoxCheck спростовував раніше. Нагадуємо, що:

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний