НЕПРАВДА: Covishield – неякісна вакцина для бідних країн – Віктор Вікарчук | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Covishield – неякісна вакцина для бідних країн – Віктор Вікарчук

17 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
2830

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У своїх нових відео Віктор Вікарчук розповідає про те, що пандемію COVID-19 не оголошували офіційно, нового коронавірусу не існує, а вакцина Covishield пройшла лише першу стадію випробування.

Спікер у відео – Віктор Вікарчук – є приватним підприємцем, у 2020 році балотувався у депутати Хмельницької міської ради від ОПЗЖ. Раніше ми вже коментували відео Віктора Вікарчука, де він поширював неправдиві тези щодо COVID-19, вакцинації та тарифів на електроенергію та газ

Про Covishield

Вакцина Covishield (або ж ChAdOx1 nCoV-19 чи AZD1222) знаходиться на третьому етапі клінічних випробувань

Вакцину Covishield виготовляють в індійському Інституті сироватки за ліцензією Oxford-AstraZeneca. Тобто в Україну надійшла розробка AstraZeneca – просто виготовлена в іншій країні. Третій етап клінічних випробувань вакцини проводили в Бразилії, Великій Британії, Південній Африці та США. Вакцина Covishield має ефективність від 60% до 82,4% за різними даними. Сovishiled також рекомендована ВООЗ до екстреного використання.

Covishield рекомендована ВООЗ, але поки не прекваліфікована

Однак, якщо Covishield ще не має прекваліфікації – це не означає що вона небезпечна. Наразі Covishield – як і решта антиковідних вакцин – не проходили саме цю процедуру підтвердження якості. 

Попередня кваліфікація медичних препаратів ВООЗ – це послуга, що надається ВООЗ для оцінки якості, безпеки та ефективності лікарських засобів.

Covishield купує ряд країн, серед яких і розвинені економіки

Наприклад, Велика Британія замовила 10 мільйонів доз Covishield, а Міністерство охорони здоров’я Канади офіційно зареєструвало цю вакцину для використання. Тому некоректно стверджувати, що вакцина Covishield розрахована лише на країни, які розвиваються.

Наразі Індія експортує Covishield та Covaxin. І вже відправила понад 17 мільйонів доз в більш ніж два десятки країн, у тому числі близько 6 мільйонів в якості подарунків. Найбільшу кількість безкоштовних вакцин Індія надіслала у Бангладеш, М’янму, Непал. Ініціатива почалася з країн, що знаходяться в безпосередньому сусідстві з Індією. Дози розподілялися як «подарунки» відповідно до політики Нью-Делі «Сусідство в першу чергу». Це дипломатичний підхід прем’єр-міністра Індії Нарендри Моді, за яким відносини Індії з сусідніми країнами повинні стати найвищим пріоритетом. 

Виробники не приховують склад вакцин – він написаний і на упаковці, і в інструкції

Упаковка з вакциною CoviShield

 

В основі вацини Covishield – частини аденовірусу,  які містить в собі частинку (спайковий протеїн) від вірусу SARS-CoV-2. А серед допоміжних речовин: L-гістидин, L-гістидин гідрохлорид моногідрат, магнію хлорид гексагідрат, полісорбат 80, етанол, сахароза, хлорид натрію, дигідрат динатрію едетату (EDTA), вода для ін’єкції.

Виробники вакцин не приховують можливі побічні ефекти, і пишуть про них в інструкції

Серед найбільш частотних побічних ефектів Covishield розглядають чутливість, біль, запалення, почервоніння, свербіж, набряк або синці на місці ін’єкції, погане самопочуття, втома, озноб або відчуття гарячки, головний біль, нудота, біль у суглобах або біль у м’язах. 

Про COVID-19

За 2020 рік від COVID-19 загалом померло 20 709 осіб

Смертність від COVID-19 є реальною. За 2020 рік в Україні без урахування даних з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя від COVID-19 (вірус ідентифікований) померло 19 904 особи, від COVID-19 (вірус неідентифікований) – 805 осіб. 

На COVID-19 тестують безоплатно, якщо в пацієнта є підозра на інфікування

Тестування пацієнтів на COVID-19 входить до пакету первинної медичної допомоги від НСЗУ. Незалежно від того, у якому закладі – комунальному чи приватному – працює лікар, який має договір із НСЗУ, пацієнт отримує у нього безоплатно весь обсяг послуг, передбачений Програмою медичних гарантій. До стандарту первинної медичної допомоги входить безоплатне ПЛР-тестування та тестування методом експрес-діагностики на вияв COVID-19.

МОЗ України оприлюднює кількість здійснених тестувань кожну добу

Згідно з оперативною інформацією про поширення COVID-19, за 15 березня здійснено 76 509 тестів на вияв COVID-19. 

Статистика щодо захворюваності на ГРВІ та грип проводиться за кожен тиждень. 

Вікарчук неправий, коли стверджує, що наразі немає статистики по захворюваності на грип. На момент публікації одного з відео – 7 березня – була відома статистика щодо захворюваності на ГРВІ та грип за 22-28 лютого 2021 року. Згідно з нею, всього на ГРВІ, включно із COVID-19, захворіло 187 200 осіб, найвищий показник — в Івано-Франківській області (923,6 на 100 000 населення), найменший — у Харківській (308,0 на 100 000 населення). За 22-28 лютого 2021 року в Україні виявили 43 393 випадки COVID-19.

У період із 22 по 28 лютого виявили близько 46 тисяч нових випадків захворювань на COVID-19. Так, на ГРВІ та грип, виключаючи COVID-19, за цей тиждень хворіло близько 140 тисяч осіб.

Про інше

Пластиковий паспорт (ID-картка) оформляють громадянам України

Віктор Вікарчук помилково стверджує, що ID-картка розрахована на фізичну особу, а отже, людину без громадянства. Нагадуємо, що фізичною особою може бути як громадянин України, так і людина, яка не має українського громадянства. ID-картка – це паспорт громадянина України. 

Немає підстав розглядати законопроєкт №4142 як такий, що дозволяє позбавляти прав на освіту, батьківських прав, майно тощо.

Згідно з прийнятим у першому читанні текстом законопроєкту №4142, в Україні зарахування дітей до закладів освіти пропонують проводити за наявності відповідного витягу з медичної картки. Це не можна трактувати як позбавлення права на освіту.  

Профілактичні щеплення з метою запобігання захворюванням на інфекційні хвороби пропонують проводити відповідно до календаря профілактичних щеплень. Про обов’язкову вакцинацію, медичні психіатричні досліди та позбавлення батьківських прав у разі відмови від вакцинації не йдеться.

У разі прийняття законопроєкту, на територіях, де встановлено карантин, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування матимуть право залучати підприємства, установи, організації незалежно від форм власності до виконання заходів з локалізації та ліквідації епідемії чи спалаху інфекційної хвороби. Але це не означає фактичне позбавлення прав на майно. 

Частину тез із відео ми вже спростовували у попередніх матеріалах. Нагадуємо, що:

  • ВООЗ офіційно оголосила пандемію 11 березня;
  • наукові дослідження підтверджують існування SARS-Cov-2;
  • карантинні заходи допомагають стримати поширення пандемії;
  • немає доказів тому, що мутація вірусу зробить вакцину неефективною;
  • підвищена смертність серед пацієнтів, підключених до апарату ШВЛ, може залежати не від використання апарату ШВЛ, а від стану стану здоров’я пацієнта та важкості перебігу захворювання; 
  • карантин дозволив стримати поширення COVID-19;
  • дистанційне навчання потрібне для зменшення поширення COVID-19; 
  • ПЛР-тести надійні для виявлення хворих на COVID-19;
  • ризик поширення коронавірусу від безсимптомних хворих доведений науково;
  • носіння масок є найефективнішим засобом запобігання передачі коронавірусу;
  • зареєстровані побічні ефекти від вакцини сімох людей в Україні не загрожують їхньому здоров’ю;
  • фізичною особою може бути як громадянин України, так і людина, яка не має українського громадянства;
  • Міністерства України є виконавчими органами державної влади;
  • собівартість газу за куб.м. становить приблизно 5-5,5 грн, а кубометр газу з доставкою максимально коштує 9,14 гр.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний