НЕПРАВДА: Дефіцит пального в Україні створили штучно для того, щоб заробляти на людях

НЕПРАВДА: Дефіцит пального в Україні створили штучно для того, щоб заробляти на людях

31 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
1209

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У відео від 19 травня 2022 року Остап Стахів поширює інформацію, що дефіцит пального в Україні створили штучно. За його словами, незважаючи на достатні запаси пального, сьогодні АЗС дозволяють купувати лише 10л на один автомобіль для того, щоб навмисно створити паніку та змусити людей частіше купувати пальне за необгрунтовано високими цінами. 

Проте це неправда. Насправді в Україні недостатньо пального, а сам дефіцит виник унаслідок російського вторгнення.

На АЗС в Україні дійсно діють обмеження  — у квітні-травні 2022 року багато мереж АЗС встановили обмеження від 10 до 30 л пального на одне авто. 

На появу дефіциту вплинуло кілька чинників:

  • початок російського широкомасштабного вторгнення в Україну та відсутність доступу до російського та білоруського ринків пального, від яких Україна значним чином залежала до 24 лютого 2022 року;
  • знищення нафтобаз та нафтопереробних заводів України унаслідок російських ракетних ударів
  • морська блокада, через яку Україна не може отримувати пальне морськими шляхами;
  • підвищена потреба в пальному для військового та цивільного транспорту через інтенсивність бойових дій.

Юлія Свириденко, перша віцепрем’єр-міністр – міністр економіки, стверджує, що середньодобове споживання пального в Україні становить 13 тисяч тонн, тоді як добовий імпорт у травні — близько 12 тисяч тонн. Зараз Україна переорієнтовується на європейський ринок пального (добовий імпорт палива з ЄС виріс із 4 до 12 тисяч тонн), проте налагодження логістики потребує додаткового часу. Уряд планує збільшити добовий імпорт пального до щонайменше 15-16 тисяч тонн.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний