НЕПРАВДА: Діти не хворіють на COVID-19 і не поширюють його | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Діти не хворіють на COVID-19 і не поширюють його

14 Січня 2021
FacebookTwitterTelegram
814

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що начебто діти фізично не можуть хворіти на COVID-19 і передавати його іншим, оскільки вірус фізично не може у них розмножуватися.

Утім, це неправда.

Діти можуть інфікуватися та передавати новий коронавірус. Все ж попереднє дослідження з Ісландії показало, що діти менше хворіють та передають вірус , ніж дорослі. Так, діти до 15 років мають приблизно вдвічі менші шанси заразитися, ніж дорослі, і також вдвічі менше, ніж дорослі, передати вірус іншим. Водночас вчені зазначають, що навіть якщо діти менш сприйнятливі до вірусу, все ж ризики поширення захворювання в школах, як у місцях скупчення людей, можуть різко зростати. 

Результати іншого ісландського дослідження також засвідчили, що у дітей віком до 10 років та жінок захворюваність на COVID-19 була нижчою, ніж у підлітків, дорослих та чоловіків. 

Крім цього, діти до 12 років мають значно меншу ймовірність захворіти. Саме тому керівники шкіл повинні розділяти дітей молодшого віку та підлітків. 

Автор допису також зазначає, що в одній сім’ї (яка тривалий час ізолювалася від зовнішнього світу, а потім зустріла людей), із п’яти членів родини троє померли від пневмонії, яку викликав звичайний ГРВІ. Таким чином, автор аргументує, що у людей, які зіштовхуються з ГРВІ, виробляється сильніший імунітет до них. Утім, це може стосуватися нового коронавірусу лише частково. Дослідження показують, що деякі люди можуть мати частковий чи повний імунітет проти SARS-CoV-2, якщо раніше мали хвороби, що викликаються схожими коронавірусами. Утім, усі інші не є захищеними від зараження і для них перенесення захворювання несе ризик смерті чи ускладнень.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний