Beta

НЕПРАВДА: Діти не хворіють на COVID-19 та не помирають від нього

31 Серпня 2021
FacebookTwitterTelegram
1

Перевірка фактів у співпраці з Facebook

У мережі поширюють відео, на якому жінка розповідає, що діти не хворіють на COVID-19, а тому не треба їх щепити та “тестувати” на них вакцину. 

Це неправда: діти можуть захворіти на COVID-19 і померти від інфекції. 

Цей фейк вже спростовували незалежні іноземні фактчекери з Deutsche Presse-Agentur. Жінка на відео називає себе вченою, однак цьому немає підтверджень. У квітні 2021 року вона виступила як представниця громадськості перед Радою наглядачів округу Оріндж у штаті Каліфорнія. У Раді пояснили, що вона сама подала про це прохання. Але жінка не представилася перед промовою, тому визначити, ким вона була насправді, неможливо.

Діти можуть захворіти на COVID-19. За даними Управління з продовольства і медикаментів США (FDA), за понад рік пандемії (останні доступні дані — станом на квітень) у країні зафіксували приблизно 1,5 млн випадків зараження серед дітей віком 11-15 років.

У відео також заявляють, ніби за рік у США померло 226 дітей, однак не було жодної смерті через коронавірус. Це неправда. За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань у США (CDC), станом на кінець серпня 2021 року від COVID-19 померла 141 дитина віком від 0 до 4 років та 313 віком 5-18 років. 

Джерело — CDC 

Діти легше переносять COVID-19 та рідко розвивають ускладнення. Зазвичай вони мають легші симптоми, ніж дорослі. Рівень госпіталізації серед дітей значно нижчий, ніж серед дорослих. Однак неправильно стверджувати, що в дітей не може бути ускладнень. У США збільшується кількість госпіталізацій серед хворих на коронавірус дітей. І кожна третя дитина, яка потрапила в лікарню з COVID-19, потрапляє в реанімацію — такий самий показник і серед дорослих. 

Крім того, у важкохворих дітей є ризик розвинути запальну багатосистемну недостатністьзапалення різних органів та частин тіла, що може призвести до небезпечних для життя проблем.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний