НЕПРАВДА: Діти з росії закликають вбивати українських військових — відео

НЕПРАВДА: Діти з росії закликають вбивати українських військових — відео

31 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
565

Перевірка фейків у рамках співпраці з Meta

У мережі у 2022 році поширюють відео, на якому дитина з росії закликає вбивати. Вона говорить: «Якщо ти фашисту з рушницею не бажаєш навік віддати будинок, де жив ти, дружину й матір, усе, що батьківщиною ми кличемо, знай: ніхто її не врятує, якщо ти її не врятуєш; знай: ніхто його не вб’є, якщо ти його не вб’єш. Так убий фашиста, щоб він, а не ти на землі лежав, не в твоїй хаті щоб стогін, а в його по мертвих стояв. Нехай сплачеться не твоя, а мати, що його народила, не твоя, а його сім’я нехай буде чекати. То вбий же хоч одного! То вбий же його швидше! Скільки разів побачиш його, стільки разів його й убий!». Користувачі натякають, що це відео пов’язане з російською пропагандою під час вторгнення в Україну в 2022 році.

Однак відео, на якому дівчинка читає уривок з вірша Костянтина Симонова «Вбий його!», опублікували ще 15 травня 2020 року. 

Скриншот допису

Це відео можна знайти за цитатами на ютубі, його опублікували ще 15 травня 2020 року. 

Скринщоти з ютубу 

На відео Соф’я Грузенко читала уривок із вірша Костянтина Симонова «Вбий його!» написаний у рамках циклу творчої лабораторії «Прем’єра». Він присвячений німецько-радянській війні. Автором відео Марину Тихомирову, яка називає себе режисеркою, педагогом з акторської майстерності та художнього слова. На її ютуб-каналі можна знайти й інші ролики, на яких діти зачитують вірші.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний