Beta

НЕПРАВДА: Дівчинка-пастух на фото – у майбутньому міністерка освіти Франції

11 Вересня 2020
FacebookTwitterTelegram

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюються фото колишньої міністерки Франції Наджат Валло-Белкасем та дівчинки, яка випасає овець. Стверджують, що ця дівчинка – це Наджат Валло-Белкасем. Із цього роблять висновок, що «в житті все може бути» або ж що важливо просто вдало вийти заміж.

Утім, дівчинка-пастух – це не Наджат Валло-Белкасем.

Варіації колажів, які поширюються в мережі, використовують різні фотографії Наджат Валло-Белкасем та дівчинки-пастуха, взяте з доповіді ЮНІСЕФ про молодь у Марокко. Фото дівчинки-пастуха зробив фотограф Гіакомо Піроцці у 2005 році. ЮНІСЕФ підтвердила у своїй відповіді незалежним фактчекерам з AFP, що дівчинка на фото не є колишньою міністеркою Франції. Дівчинку звати Фузія, і вона мешкала в провінції Аль Хауз у Марокко. 

Наджат Валло-Белкасем, яка була першою жінкою-міністеркою освіти Франції, справді народилася в Марокко і переїхала до Франції, коли їй було чотири роки. В інтерв’ю Валло-Белкасем згадувала, що в дитинстві з дідусем доглядала кіз. Утім, це не робить її дівчинкою Фузією, фото якої на колажі.

До речі, цей фейк поширювався в Іспанії, Індіїтут), ПАР, Шрі-Ланці та США.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний