НЕПРАВДА: Дівчинка кинула кульку з водою в голову кандидата в президенти США Майклу Пенсу

НЕПРАВДА: Дівчинка кинула кульку з водою в голову кандидата в президенти США Майклу Пенсу

28 Липня 2023
FacebookTwitterTelegram
164

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські блогери та користувачі мережі поширюють відео, де дівчина кидає кульку з водою у Майкла Пенса, кандидата в президенти США на виборах у 2024 році.

Це — неправда. Дівчинка кинула водяну кульку в керівника округу Нассау в штаті Нью-Йорк під час параду 4 липня 2023 року.

Скриншот публікації

Зворотний пошук кадрів у Google Images показав, що на відео насправді не Майкл Пенс. Запис події опублікував Брюс Блейкман — голова округу Нассау в Нью-Йорку. Саме він ішов вулицею, коли дівчина кинула йому в голову кульку з водою. До того ж на відео видно, що люди кидають кульки не тільки в Блейкмана, а й один в одного. 

Подія відбулася 4 липня 2023 року на параді в селищі Стюарт-Манор. Це щорічний парад у штаті Нью-Йорк, присвячений святкуванню Дня Незалежності США, який проходить уже понад 20 років. Головною розвагою такого параду є битва водяними кульками. У параді також беруть участь пожежники, поліцейські та фельдшери, які проїжджають посередині вулиці та є мішенню для кидання кульок. 

Парад у Нью-Йорку 4 липня 2023 року. Джерело: CBC News

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний