НЕПРАВДА: Для захисту від штаму Омікрон Pfizer рекомендує шість доз вакцини
Beta

НЕПРАВДА: Для захисту від штаму Омікрон Pfizer рекомендує шість доз вакцини

21 Грудня 2021
FacebookTwitterTelegram

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито генеральний директор Pfizer заявив, що вакцина від штаму Омікрон «повинна бути вакциною з трьох доз». Автори дописів уточнюють, що спочатку люди отримують дві дози та бустерну, а тоді ще 3 — для захисту від Омікрону.

Скриншот допису

Утім, це — неправда.

Компанії Pfizer та BioNTech опублікували попередні результати досліджень щодо ефективності їхньої вакцини проти штаму Омікрон. Згідно з інформацією компаній, попередні лабораторні дослідження показують, що три дози вакцини нейтралізують варіант Омікрон, а дві дози мають значно нижчі титри нейтралізації. Тобто, для захисту від штаму Омікрон потрібна вакцинація трьома дозами — бустерною після двох доз.

Автори публікацій і в українському, і в іншомовному сегменті, посилаються нібито на відповідну заяву CEO Pfizer Альберта Бурли. Однак, у відео, яке публікуюють в дописах, Бурла зазначає, що відповідно до даних, які зараз є, наша вакцина проти штаму Омікрон повинна бути з трьох доз. Відео — це фрагмент пресконференції, на основі якої на сайті Pfizer опублікували пресреліз, де чітко вказано, що потрібно всього три дози вакцини, а не три додаткових. 

Компанії не заявляли про необхідність трьох окремих доз вакцини проти штаму Омікрон.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний