НЕПРАВДА: Дмитро Кулеба закликав заборонити російським тенісисткам вигравати в українок

НЕПРАВДА: Дмитро Кулеба закликав заборонити російським тенісисткам вигравати в українок

21 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
455

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що нібито міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав заборонити російським тенісисткам вигравати в українок. Російські медіа посилаються на публікацію в британському виданні Daily Mail.

Утім, Дмитро Кулеба не робив закликів про «заборону вигравати», а лише говорив про необхідність відсторонення російських та білоруських спортсменів від змагань. 

У публікації в Daily Mail не йдеться про те, що нібито Дмитро Кулеба закликав заборонити російським тенісисткам вигравати в українок. У статті зазначають, що Кулеба прокоментував рішення організаторів Вімблдонського турніру допустити російських та білоруських спортсменів до участі в змаганнях. З посиланням на коментар Кулеби для Express, Daily Mail пишуть, що Кулеба закликав не віддавати путіну перемоги.

Організатори Вімблдонського турніру у 2022 році заборонили білоруським та російським гравцям брати участь в змаганнях, однак Чоловіча та Жіноча тенісні асоціації застосували покарання до організаторів турніру. У 2023 році росіян та білорусів допустять до участі в турнірі, але гравці та їхні команди повинні будуть підписати декларації про нейтральність. Також гравцям та глядачам заборонено демонструвати прапори росії та Білорусі або будь-які символи, що підтримують війну росії в Україні.

Міністр закордонних справ України не закликав заборонити російським тенісисткам вигравати в українок і в інших коментарях щодо Вімблдону. У твіттері він писав, що російських та білоруських спортсменів потрібно відсторонити від участі в змаганнях, а також закликав британський уряд скасувати британські візи гравцям з росії та Білорусі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний