НЕПРАВДА: Дмитро Ярош закликає повстати проти влади Зеленського

НЕПРАВДА: Дмитро Ярош закликає повстати проти влади Зеленського

14 Березня 2024
FacebookTwitterTelegram
332

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що колишній лідер та засновник організації «Правий сектор» Дмитро Ярош в інтерв’ю виданню «Еспресо» нібито закликав повстати проти влади Зеленського та його команди. 

Утім, це — неправда. Це відео опублікували ще у 2020 році, Дмитро Ярош не закликає українців повстати проти влади Володимира Зеленського.

Скриншот публікації

Дмитро Ярош український громадсько-політичний діяч, військовослужбовець та командувач «Української добровольчої армії». Інтерв’ю Дмитра Яроша для видання «Еспресо» записали ще у грудні 2020 року. У відео військовослужбовець говорить про те, що навколо Володимира Зеленського зібралися особи, які цілеспрямовано займаються ліквідацією української державності та використовують для цього президента.

«На мій погляд, ця влада чудово розуміє, що вона робить. Якщо спочатку я теж міг собі думати про те, що це незнання, некомпетентність, непрофесіоналізм і так далі, то зараз вже видно, що це доволі системна робота і я все більше і більше говорю своїм побратимам про те, що ця влада це ліквідатори нашої державності. Тобто це ті люди, які мають дуже чітку ціль і діють вони різними способами, використовуючи, можливо, цього нашого недолугого, на жаль, президента Зеленського. Я не виключаю, що він справді там щось не розуміє, але він несе за це все персональну відповідальність. Безумовно. Бо саме він очолює владу, саме він, незважаючи на попередження, вирішив балотуватись і переміг на тих президентських виборах», — зазначив Дмитро Ярош.

Пропагандисти вирізали уривок, де Ярош наголошує, що опозиція має в законний спосіб прийти до влади та «навести порядок у державі». «Але для того треба державницьким силам взяти владу і навести порядок в державі. Взяти владу — маю на увазі, в законний спосіб безумовно, шляхом демократичних виборів», — заявив він. Тобто Ярош не закликав до державного перевороту. 

Останні заяви Дмитра Яроша не містять закликів до проведення нових виборів, протестів або перевороту. Натомість 29 лютого 2024 року у фейсбуці він закликав не піддаватися ворожим інформаційно-психологічним операціям, не ворогувати між собою та не розповсюджувати брехливі чи панікерські чутки.

Раніше ми спростовували відеофейк, у якому Валерій Залужний нібито заявив про держпереворот після новин про свою відставку.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний