НЕПРАВДА: До 2030 року зникне право власності та недоторканності приватного життя — ВЕФ

НЕПРАВДА: До 2030 року зникне право власності та недоторканності приватного життя — ВЕФ

21 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
1096

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють скриншот допису Всесвітнього економічного форуму, у якому вказана цитата Іди Аукен (Ida Auken), членкині данського парламенту: «Ласкаво просимо у 2030 рік. Я нічим не володію, я не маю приватності, і життя ніколи не було кращим». Автори дописів стверджують, нібито ВЕФ заявив, що до 2030 року в людей зникне право власності та недоторканності приватного життя.  

Скриншот допису

Однак Всесвітній економічний форум не повідомляв про те, що його метою є знищення права власності та недоторканності приватного життя. Вказана цитата є назвою статті та не є заявою ВЕФ. Раніше про це писали незалежні фактчекери з Reuters.

28 грудня 2016 року ВЕФ опублікував у твітері допис із цитатою Іди Аукен, членкині данського парламенту від соціал-ліберальної партії: «Ласкаво просимо у 2030 рік. Я нічим не володію, у мене немає особистого простору, я нічим не володію, і життя ніколи не було кращим». Ця цитата є у статті Іди Аукен від 10 листопада 2016 року, в якій вона пише про переваги та недоліки технологічного розвитку. 

У коментарі для Reuters Іда Аукен зазначила, що її стаття — не «утопія чи мрія про майбутнє», а «сценарій, що показує, куди ми можемо рухатися — до кращого чи гіршого». У статті йдеться про міське життя в 2030 році, де все, що наразі розглядається як товар, перетворилося б на послуги завдяки технологіям. Наприклад, у статті Аукен пояснює, що особисті автомобілі стануть непотрібними, адже люди отримають можливість за декілька хвилин викликати безпілотний чи літаючий автомобіль, а громадський транспорт стане зручнішим, доступнішим та швидшим. 

Іда Аукен описує автоматизацію праці: штучний інтелект та роботи здійснюватимуть більшу частину роботи, тому в людей з’явиться більше вільного часу. Також у майбутньому, яке описує Аукен, використовують лише чисту енергію та чисті методи виробництва, саме тому екологічних проблем не існуватиме. 

Аукен стверджує, що в такому місті їй нічого не належить, однак заявляє, що за таких умовах життя повинно бути хорошим. За її словами, якість життя людей суттєво покращиться, суспільство розвиватиметься гармонійно, а технології використовуватимуть лише на благо. Водночас авторка висловлює занепокоєння щодо відсутності приватності у цифровому світі та тих людей, які будуть жити поза містом без доступу до сучасних технологій. 

Отже, наведена стаття є особистими роздумами Аукен, вона не відображає мету ВЕФа. Своєю місією у ВЕФі називають розвиток міжнародної співпраці та поліпшення ситуації у світі через залучення бізнесу, політичних, академічних та інших лідерів суспільства до формування глобального, регіонального та галузевого порядку денного.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний