НЕПРАВДА: До української армії планують мобілізувати пенсіонерів

НЕПРАВДА: До української армії планують мобілізувати пенсіонерів

23 Серпня 2022
FacebookTwitterTelegram
8335

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські ЗМІ поширили інформацію, нібито в українську армію планують мобілізувати пенсіонерів. Такий висновок вони зробили з інтерв’ю ексголови Служби зовнішньої розвідки України Миколи Маломужа.

Насправді в Україні не проводять мобілізацію пенсіонерів. В інтерв’ю Микола Маломуж казав про мобілізацію військових запасу.

Микола Маломуж у своєму інтерв’ю 21 липня не згадує про пенсіонерів. Він каже наступне: «Зараз потрібно готувати стратегічний наступ. І для цього готувати дуже потужні резерви. Я ще раз підкреслюю, що ми мобілізуємо дуже багато військовослужбовців, тим більше запасу, з військовим досвідом. І не лише в системі АТО, в гарячих точках, навіть в Афганістані деякі хлопці працюють»

Військовозобов’язані запасу — це громадяни, які придатні до військової служби за станом здоров’я в мирний або воєнний час і не досягли граничного віку перебування в запасі. Граничний вік залежить від звання військового: від 60 років для молодшого та старшого офіцерського складу до 65 років для вищого офіцерського складу.

Під час воєнного стану в Україні можуть мобілізувати громадян віком від 18 до 60 років (крім вищого офіцерського складу в запасі — до 65 років), які спроможні виконувати військовий обов’язок. Пенсійний вік чоловіків в Україні — 60 років за умови наявності необхідного страхового стажу (якщо людині не вистачає страхового стажу, вона може вийти на пенсію пізніше).

Також варто зазначити, що 24 березня 2022 року Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 7180, який дозволяє військовим з числа рядового, сержантського і старшинського складу, молодшого та старшого офіцерського складу служити до 65 років за їхнім добровільним бажанням. За чинним законодавством граничний вік служби для цих військових складає 60 років.

Проголосований закон відправили на підпис президенту 2 квітня, але станом на 19 серпня документ не був підписаний і поки що не набув чинності.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний