НЕПРАВДА: Додаткова доза вакцини вб’є онкохворих

НЕПРАВДА: Додаткова доза вакцини вб’є онкохворих

30 Листопада 2021
FacebookTwitterTelegram
489

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, де головний санітарний лікар України Ігор Кузін розповідає про категорію громадян, яким рекомендовано щепитися додатковою дозою вакцини. До цієї категорії належать, зокрема, люди, які мають первинні й вторинні імунодефіцити та онкозахворювання. Після цієї репліки автор відео додав цитату «доб’ємо слабких онкозахворюваних»

Пояснюємо, що не так.

У промові Кузін не говорив, що додаткова доза вакцини вб’є онкохворих. Це власне судження автора, який змонтував відео для соцмереж.

Додаткову дозу вакцини рекомендують лише щепленим мРНК-вакцинами людям, які належать до категорії імунокомпроментованих. Серед них ті, хто:

  • прогодять курс лікування від онкозахворювань, а саме: пухлин або раку крові
  • отримали трансплантацію органів і приймають ліки для придушення імунної системи;
  • отримали трансплантацію стовбурових клітин протягом останніх 2 років або приймали ліки для придушення імунної системи;
  • мають помірний або важкий первинний імунодефіцит (наприклад, синдром Ді Джорджа, синдром Віскотта-Олдріча);
  • мають ВІЛ у задавненій формі;
  • проходять активне лікування високими дозами кортикостероїдів або іншими препаратами, які можуть пригнічувати імунну відповідь.

Дані клінічних випробувань показують, що додаткові дози мРНК-вакцини від COVID-19 підвищують імунітет проти SARS-CoV-2. Немає підтверджень, що вони  не призводять до смерті. 

Клінічні дослідження показали, що імунокомпроментовані особи можуть не сформувати захисну імунну відповідь після первинної вакцинації, і, крім того, їхній захист з первинною серією вакцинації з часом може ослабнути. Це робить їх вразливими до важкої форми COVID-19. Саме тому таким особам рекомендують додаткову дозу вакцини від коронавірусу в рамках первинної вакцинації.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний