НЕПРАВДА: Документ ООН підтверджує, що пандемію запланували | VoxUkraine
Beta

НЕПРАВДА: Документ ООН підтверджує, що пандемію запланували

31 Грудня 2020
FacebookTwitterTelegram
554

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що нібито документи ООН підтверджують, що пандемію запланували. Посилаються автори публікацій на Щорічну доповідь про рівень глобальної готовності до надзвичайних ситуацій в області охорони здоров’я.

Насправді ж згаданий документ не доводить, що пандемію запланували.

Рада з моніторингу глобальної готовності, яка готує цю доповідь, була заснована в травні 2018 року, після того, як світ постраждав від спалаху Еболи. Основні завдання Ради — оцінка ситуації у сфері охорони здоров’я та виявлення проблемних моментів. 

Стверджувати, що Раду створили під пандемію коронавірусу підстав немає. Цей орган допомагає запобігти майбутнім пандеміям та покращити медичну інфраструктуру в державах. У доповіді Ради немає жодної згадки про новий коронавірус, а описується загальна ситуація у сфері охорони здоров’я.

Наявність фото з вірусами, схожими на Sars-Cov-2, та з масками та рукавичками не є підтвердженням того, що пандемію планували.

Використання масок, рукавичок та інших засобів індивідуального захисту не є унікальним явищем для сфери охорони здоров’я. Наприклад, під час пандемії іспанки у США містянам та правоохоронцям обов’язково потрібно було носити захисні маски в приміщеннях та на вулиці. 

Коронавіруси – це ціла група вірусів. Їх об’єднує зовнішній вигляд – візуально вони схожі на корону та мають схожий хімічний склад. Тож не дивно, що на світлинах до 2019 року є фото вірусів, схожих на SARS-CoV-2.

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний