НЕПРАВДА: Документ про дозвіл від СБУ на розстріл дезертирів на Херсонщині

НЕПРАВДА: Документ про дозвіл від СБУ на розстріл дезертирів на Херсонщині

28 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
941

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото документа нібито від управління Служби безпеки у Херсонській області від 29 березня 2023 року. Згідно з документом, начальник СБУ в Херсонській області Артем Борисевич віддає розпорядження особистому складу здійснювати перевірки військових ЗСУ. У 7 пункті йдеться про те, що Борисевич наказує розстрілювати військових дезертирів, які відмовляються від перебування на передових позиціях та яких неможливо затримати для ув’язнення. 

Утім документ є підробкою: СБУ не має таких бланків для документів.

Скриншот документа 

5 квітня управління СБУ в Херсонській області повідомило, що документ є фейковий і СБУ не має подібних бланків для документів. В управлінні зазначили, що СБУ не робила подібних наказів та не розсилала їх. Перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський також заявив, що документ є підробкою.

У фейковому документі не витримані правила оформлення: не вказані контактна адреса, номери телефонів та факсу, адреса сайту, електронна адреса, код ЄДРПОУ та печатка. У Центрі протидії дезінформації також вказують на те, що у підробленому документі гриф секретності знаходиться не на своєму місці. Гриф обмеження доступу зазвичай проставляють у правому верхньому куті першої сторінки. 

Підроблений документ (перше фото), зразок оформлення наказу СБУ (друге) фото), зразок оформлення витягу з наказу СБУ (третє фото)

Крім того, стаття 408 Кримінального Кодексу України про дезертирство не передбачає вбивство військовослужбовців. В умовах воєнного стану або в бойовій обстановці дезертирство карається позбавленням волі на строк від 5 до 12 років.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний