НЕПРАВДА: Дипломатичний паспорт Росії доводить, що СРСР досі існує

НЕПРАВДА: Дипломатичний паспорт Росії доводить, що СРСР досі існує

14 Травня 2021
FacebookTwitterTelegram
1552

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють фотографію нібито дипломатичного паспорта Росії. Утім, у документі вказана не Російська Федерація, а Союз Радянських Соціалістичних Республік. Із цього автори допису роблять припущення, що СРСР досі існує.

Скриншот допису, що поширюють у Facebook

Проте це — неправда.

Подібні дописи поширюють, супроводжуючи різними повідомленнями: в українському сегменті Facebook це наративи про начебто світову змову, і вони спрямовані проти міжурядових міжнародних організацій (наприклад, ООН). Часто ці дописи поширюють, ніяк не коментуючи, і це роблять сторінки, які мають ознаки неавтентичності.

У жодному з сучасних паспортів громадянина Російської Федерації (паспорт громадянина РФ, дипломатичний паспорт, службовий паспорт) не згадується СРСР. У документах вказана лише Російська Федерація.

Зразок сучасного дипломатичного паспорта громадянина Російської Федерації

Вище можна побачити зразок сучасного дипломатичного паспорта громадянина РФ. До 2005 року зберігали дію радянські дипломатичні паспорти, однак їх вигляд теж відрізняється від документа з допису (див. фото нижче).

Зразок старого дипломатичного паспорта Росії, що втратив дію з 2005 року

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний