НЕПРАВДА: Директорка Нацрозвідки США заявила, що у Києва немає шансів перемогти у війні

НЕПРАВДА: Директорка Нацрозвідки США заявила, що у Києва немає шансів перемогти у війні

31 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
200

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито директорка Нацрозвідки США Евріл Гейнс під час звернення до Конгресу заявила, що у Києва немає шансів перемогти у війні.

Однак це — неправда. Під час промови Гейнс двічі згадувала росіійську агресію проти України, однак жодного разу вона не казала, що в України немає шансів.

8 березня 2023 року Евріл Гейнс виступала перед Конгресом із презентацією Щорічного звіту розвідки США про оцінку загроз. Під час виступу Гейнс говорила про основні виклики та загрози для США: дії Китаю, росії, кліматичні зміни, ситуацію з економікою та продовольчою безпекою.

Під час промови Гейнс двічі згадувала російську агресію проти України, однак жодного разу вона не казала, що в України немає шансів. Спочатку Гейнс зазначила, що російська агресія проти України змінила ситуацію у світі: США посилили свої партнерства, а російська міжнародна позиція сильно змінилася. У виступі Гейнс також згадувала події на фронті: «Зараз триває війна на виснаження, у якій жодна зі сторін не має остаточної військової переваги».Обидві сторони зазнають втрат та проблем із зброєю. Також росію обмежують санкції, які не дозволяють отримати необхідні компоненти для зброї.

Щодо ймовірного весняного контрнаступу української армії, Гейнс сказала, що успіх залежатиме від низки факторів — перш за все, це необхідна техніка та людські ресурси.

Також Гейнс згадувала російську агресію у контексті погіршення ситуації у світі після пандемії COVID-19: агресія вплинула на зростання цін на товари та енергоносії і на продовольчу безпеку.

У звіті Національної розвідки США також не йдеться про те, що в України немає шансів на перемогу.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний