НЕПРАВДА: Диверсійно-розвідувальна група (ДРГ) з України порушила російський кордон у Ростовській області

НЕПРАВДА: Диверсійно-розвідувальна група (ДРГ) з України порушила російський кордон у Ростовській області

26 Лютого 2022
FacebookTwitterTelegram
1072

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі 21 лютого почали поширювати інформацію, ніби диверсійно-розвідувальна група (ДРГ) з України порушила російський кордон у Ростовській області. Стверджують, що були знешкоджені два українських БТРи, які перетнули російсько-український кордон для допомоги диверсантам. Російські пропагандистські ЗМІ («Russia Today», «Газета.ру», «Лента.ру») активно публікують повідомлення про знешкодження українських БТРів. Поширюють кадри з нібито українською військовою технікою, що палає після ліквідації.

Скриншот допису Facebook, на фото нібито палає українська військова техніка

Однак це — неправда.

Жодних доказів цієї заяви немає. До того ж Росія не повідомила про точне місце, де це нібито сталося, лише що в Ростовській області.

До цього Росія заявляла, ніби українські диверсійні групи перетнули кордон у районі населеного пункту Митякинська у Ростовській області. У Державній прикордонній службі України пояснили, що це — черговий фейк.

«Державна прикордонна служба заявляє, жодних порушень державного кордону на напрямку російського населеного пункту Митякінська в Ростовській області з боку підконтрольної українській владі території не відбувалося. Окрім цього, прикордонники України не отримували жодного інформування чи заяви від російської сторони про будь-яку нестандартну ситуацію, яка могла статися на кордоні, до того ж, що пов’язана з застосуванням зброї».

У ДПСУ також наголосили, що жодних підтверджень заяви про порушення кордону з боку України Росія не надавала. Нібито порушення російського кордону з боку України спростував і очільник МЗС Дмитро Кулеба.

У штабі ООС 21 лютого наголошували, що ЗСУ не надсилали диверсантів чи БТРи через кордон, не нападали на Донецьк та Луганськ, не обстрілювали територію РФ. Об’єднані сили не вели та не планували жодних наступальних дій.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний