НЕПРАВДА: Джо Байден назвав Папу Римського темношкірим бейсболістом

НЕПРАВДА: Джо Байден назвав Папу Римського темношкірим бейсболістом

28 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
757

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито Президент США Джо Байден обмовився і назвав Папу Римського Франциска «відомим американським бейсболістом» напередодні саміту G20 в Італії. Такі публікації поширювали у мережі двічі — у жовтні 2021 року та у травні 2022 року. 

Однак це фейк. Джо Байден розповідав про відомого американського бейсболіста, а не називав так Папу Римського.

Скриншот публікації

29 жовтня 2021 року президент США Джо Байден зустрівся з Папою Римським. Під час розмови він розповів історію про Сачела Пейджа (Leroy «Satchel» Paige) — пітчера, який приєднався до професійної бейсбольної ліги у віці 40 років і пізніше був введений до Національної зали слави бейсболу. 

У транскрипті зустрічі від CNN зазначено, що на початку фрази про Пейджа Байден говорить нечітко, а далі каже «відомий афроамериканський бейсболіст в Америці». (INAUDIBLE) the famous African-American baseball player in America). На відео, опублікованому американським каналом C-SPAN, також чути лише закінчення фрази. Саме через поганий звук на записі зʼявилися фейки. Однак ні транскрипт, ні відео не доводять, що Байден назвав Папу Римського бейсболістом. Із подальшої розмови зрозуміло, що Байден не звертався так до Папи, а розповідав історію Пейджа.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний