НЕПРАВДА: Джо Байден отримав синець після падіння на трапі літака під час прибуття у Варшаву

НЕПРАВДА: Джо Байден отримав синець після падіння на трапі літака під час прибуття у Варшаву

22 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
688

Перевірка фейків у рамках партнерств з Meta

У мережі поширюють інформацію, що Джо Байден отримав синець внаслідок падіння на трапі літака під час прибуття у Варшаву 20 лютого 2023 року. Для підтвердження наводять відео падіння Байдена та його фото, на якому можна помітити синець на чолі. 

Джо Байден не падав під час прибуття у Варшаву 20 лютого та не мав синця, що видно на фото від 21 лютого. Слід на його чолі є рештками попелу, нанесеного священником під час Попільної середи

Скриншот допису

Джо Байден не падав на трапі літака під час прибуття у Варшаву 20 лютого

Відео з падінням нібито Джо Байдена на трапі літака Air Force One почали поширювати 22 лютого 2023 року, після його візиту у Польщу 20 лютого. Насправді на відео впав не Джо Байден, про це заявив офіційний представник Білого дому для незалежних фактчекерів із Snopes. На відео від Sky News помітно, що Байден спустився по сходинках та не падав. Крім того, на фото від 21 лютого 2023 року у президента США непомітні синці на чолі. 

Джо Байден та Анджей Дуда, 21 лютого 2023 року. Джерело: Посольство США в Польщі

Слід на чолі Байдена є попелом від католицького хреста, який польський священник залишив президентові під час Попільної середи. 

22 лютого 2023 року у Польщі відзначали Попільну середу — перший день Великого посту, Байден також взяв участь у богослужінні. У цей день Джо Байден зупинився в готелі Marriott, де польський священник Веслав Давидовський вранці провів месу. Сам священник зазначив на своїй сторінці у фейсбуці, що «…мав честь посипати попелом голову президента США пана Джо Байдена». На лобі президента можна помітити католицький хрест із попелу, який деякі віряни залишають на обличчі до кінця дня. 

Джо Байден та польський священник Веслав Давидовський. Джерело: сторінка Веслава Давидовського

На фото з саміту, який відбувся 22 лютого у Варшаві, можна побачити, що від хреста на чолі Байдена залишився слід.  

Джо Байден на саміті 22 лютого, вже після богослужіння. Джерело: AFP

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний