НЕПРАВДА: Джо Байдена відсторонили від управління країною

НЕПРАВДА: Джо Байдена відсторонили від управління країною

31 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
1061

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

25 жовтня російські ЗМІ масово поширили новину про те, що чинного президента США Джозефа Байдена відсторонили від влади через «когнітивні проблеми», пов’язані з віком. Про це нібито повідомили у Конгресі США.

Утім, це неправда. Джо Байдена не відстороняли від роботи. 

Приклад фейкової публікації

Російські ЗМІ у публікаціях про нібито відсторонення Байдена цитують членкиню Палати представників від Республіканської партії Клаудію Тені. 23 жовтня вона дала інтерв’ю телеканалу Fox News, його можна знайти на сайті каналу. 

Насправді Тені не говорила, що Джо Байдена відсторонили від влади. Ось її повна цитата про Байдена: «Це дуже сумно, але він нагадує мені воскову фігуру мадам Тюссо. Він виходить, і вони вмикають його, і він виступає з тезами, які представляє йому його тіньовий уряд, персонал, який стоїть за ним. І він справді показує, що він некомпетентний виконувати цю найважливішу роботу в нашій країні. І справді, я приєдналася до листа конгресмена Ренді Джексона про те, щоб йому зробили когнітивний тест… це серйозна річ. У нас є вороги по всьому світу. Ви брали інтерв’ю у величезної кількості людей про Китай, про те, що відбувається на війні в Європі, яка є безпрецедентною. Ми повинні почати розбиратися, чи справді Джо Байден здатний бути президентом. Я думаю, що ні. Я думаю, що ми повинні розглянути всі ці засоби».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний