НЕПРАВДА: Експрес-тести на COVID-19 небезпечні, тому що містять етиленоксид | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Експрес-тести на COVID-19 небезпечні, тому що містять етиленоксид

13 Квітня 2021
FacebookTwitterTelegram
2195

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про експрес-тести для виявлення коронавірусу. На відео чоловік з Великої Британії демонструє, що зонд із тестового набору стерилізований оксид етиленом, канцерогенною речовиною. Із цього він робить висновок, що експрес-тести є небезпечними для здоров’я.

Скриншот допису, що поширюють у Facebook

 

Однак це неправда. Цей фейк вже перевірили незалежні іноземні фактчекери з AP News, Full Fact, Reuters, The France 24 Observers, Myth Detector.

Оксид етилену (етиленоксид, оксиран) — це безколірний газ. При вдиханні він може спричинити подразнення слизової оболонки носа, почервоніння очей, кашель, печіння в роті, задишку. При контакті зі шкірою викликає почервоніння, утворення виразок, алергічний дерматит. Також газ може викликати головний біль, розлад шлунку. Крім того, оксид етилену — канцерогенна речовина.

Оксид етилену часто використовують для стерилізації медичного обладнання. Головна перевага порівняно з іншими методами — його можна застосовувати для безпечної стерилізації обладнання, чутливого до вологи та тепла.

Зонд, за допомогою якого беруть мазок зі слизової оболонки носа чи рота, дійсно підлягає стерилізації оксид етиленом. Однак обладнання, стерилізоване оксид етиленом, є повністю безпечним для використання

Стерилізація проводиться з дотриманням усіх стандартів безпеки. Після закінчення стерилізації залишки газу видаляють за допомогою вентилювання. Допустимі обсяги залишків оксид етелену в медичному обладнанні регулюють міжнародні стандарти. Крім того, будь-які медичні товари перед виходом на ринок ретельно перевіряють на безпечність та ефективність. 

Експерти, які давали коментар незалежним іноземним фактчекерам з AP News, Full Fact, The France 24 Observers  також підтвердили, що стерилізація оксид етиленом не несе загрози здоров’ю. “Після стерилізації матеріали ретельно перевіряють, так щоб не було ніяких залишків газу. У більшості випадків взагалі немає помітних слідів оксид етилену. Можна говорити лише про мінімальні залишки, які не здатні завдати шкоди здоров’ю”, — каже Крістіан Сімон, доцент Університету П’єра і Марії Кюрі, доктор філософії в галузі хімії, у коментарі для The France 24 Observers.

Раніше VoxCheck вже спростував фейки про наявність пріонів та моргеллонів у тестах на коронавірус.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний