НЕПРАВДА: Евакуацію з Сум оголосили для того, щоб місцеві звільнили будинки, в яких потім розмістять солдатів ЗСУ

НЕПРАВДА: Евакуацію з Сум оголосили для того, щоб місцеві звільнили будинки, в яких потім розмістять солдатів ЗСУ

31 Серпня 2023
FacebookTwitterTelegram
243

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російський пропагандистський телеграм-канал поширив допис, що українська влада проводить евакуацію з Сум нібито для того, щоб у звільнених будинках розмістити бійців ЗСУ.

Це – неправда. Евакуація з Сумської області проводиться в першу чергу з прикордонних районів, які постійно перебувають під російськими обстрілами. Ні про яке розміщення солдатів ЗСУ у звільнених помешканнях не йдеться.

Скриншот допису

15 липня 2023 року Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України заявило про запуск евакуаційного потягу з Сум до Києва. Ще раніше про початок підготовки до евакуації було оголошено на сторінці Сумської ОВА у фейсбуці. Йдеться в першу чергу про жителів 5-кілометрової зони біля кордону з росією. На вокзалі в Києві представники влади дійсно будуть виплачувати сумчанам грошову допомогу, а переселенці будуть розміщені в модульному містечку Вишгородського району Київської області. 

Причинами початку евакуації є постійні російські обстріли, жертви серед цивільного населення та неможливість нормальної роботи цивільної інфраструктури. Евакуація проводиться добровільно, проте представники влади всіляко заохочують жителів не наражати себе на небезпеку. Ні про яке звільнення житлових приміщень для розміщення солдатів ЗСУ не йдеться.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний