НЕПРАВДА: FDA дозволило використовувати «Івермектин» для лікування COVID-19

НЕПРАВДА: FDA дозволило використовувати «Івермектин» для лікування COVID-19

27 Вересня 2023
FacebookTwitterTelegram
154

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) у період розпалу пандемії COVID-19 забороняло препарат «Івермектин», а у серпні 2023 року визнало, що його можна призначати для лікування COVID-19. 

Скриншот допису

Утім, це неправда. Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США не змінювало свою рекомендацію та не схвалювало використання «Івермектину» для лікування «COVID-19».

Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів — це агентство у складі Департаменту охорони здоров’я та соціальних служб США, яка слідкує за безпечністю продуктів харчування, медичних препаратів та приладів, косметики, пестицидів. Організація затверджує препарати перед продажем або перевіряє препарати, які вже є на ринку США. Іноземці та американські підприємці, які експортують вищеперераховані продукти/засоби зобов`язані зареєструватися в FDA.

У твіттері 17 серпня 2023 року Управління зазначило, що «Івермектин» схвалили для лікування людей та тварин від паразитів ще до 2023 року. Проте агентство не затверджувало його для лікування або профілактики COVID-19. Неефективність «Івермектину» для лікування COVID-19 довели у низці досліджень. В організації також пояснювали, що безконтрольний прийом «Івермектину» може бути небезпечним, а передозування може викликати нудоту, блювоту, гіпотензію (зниження артеріального тиску), діарею, алергічні реакції, запаморочення, атаксію (проблеми з координацією), судоми, кому та навіть смерть.

На початку серпня відбулось судове засідання. Троє лікарів позивались проти Управління, стверджуючи, що організація перевищила зобов`язання, коли закликала не використовувати препарат для лікування COVID-19. Під час засідання юрист Міністерства юстиції, який представляв організацію, сказав, що лікарі можуть призначити «Івермектин» для лікування COVID-19. Саме ці слова могли викликати непорозуміння.

Однак Управління повідомило, що лікарі можуть виписувати цей препарат не за призначенням, якщо вони вважають, що таке використання є доцільним для конкретного пацієнта. Адже організація лише перевіряє безпечність лікарських засобів, проте не зобов`язана контролювати їхнє призначення у кожному конкретному випадку кожним конкретним фахівцем.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний