НЕПРАВДА: FDA виявили гени раку у вакцинах | VoxUkraine

НЕПРАВДА: FDA виявили гени раку у вакцинах

9 Грудня 2020
FacebookTwitterTelegram
1039

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Мережею поширюють інформацію про те, що Управління з продовольства і медикаментів США (FDA) виявило у вакцинах від кору, паротиту та краснухи (MMR) сотні генів раку. А згодом дослідниця із FDA Аріфа Хан заявила, начебто вірусні клітини у вакцинах можуть «активізувати гени та поширювати серйозні захворювання». Це неправда — автори статті, яку цитують у подібних дописах, неправильно трактують опис дослідження.

Доктор Аріфа Хан досліджує віруси у клітинах (субстратах клітин), що можуть використовуватися для виготовлення вакцин. Деякі такі клітини можуть містити інші, побічні віруси. Доктор Хан оцінює потенційну загрозу передачі таких вірусів людині. Однак йдеться не про вакцини, які вже масово використовують, а виробництво нових.

Клітинні субстрати — клітини, які використовують для отримання бажаних біотехнологічних/біологічних продуктів. Деякі віруси для вакцин вирощують у живих клітинах.

Дослідниця пише, що деякі виробники досліджують використання нових клітин для вирощування вірусів для вакцин. І теоретично такі клітинні субстрати можуть містити канцерогенні віруси, які складно виявити. У цьому полягає мета дослідження Хан: навчитися активувати канцерогенні віруси, аби виявляти їх на етапі відбору клітин для виготовлення вакцин. Такий метод допоможе виробникам вакцин визначати, чи можна використовувати ті чи інші клітинні субстрати.

Тобто FDA розробляє нові принципи тестування клітинних субстратів, щоб до вакцин не могли потрапити канцерогенні віруси. Про те, що у будь-яких вакцинах містяться гени раку, в описі дослідження не йдеться взагалі. І твердження про те, що дітям десятиліттями вводили віруси, що викликають рак, безпідставне. 

У дописі також згадується, немов у вакцині від кору, паротиту та краснухи було виявлено 560 генів раку. Це неправдиве твердження ми вже спростовували раніше. Таку інформацію опублікувала італійська антивакцинаторська асоціація Corvelva, однак доповідь не містить описів дослідження, тож невідомо, як автори визначили, що гени пішли від ракових клітин. До того ж доповідь не була опублікована в жодному науковому журналі.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний