НЕПРАВДА: Фейкове поховання померлих від COVID-19 | VoxUkraine

НЕПРАВДА: Фейкове поховання померлих від COVID-19

9 Квітня 2021
FacebookTwitterTelegram
767

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, на якому нібито зображено постановочну зйомку захоронення померлих від COVID-19. Також додають, що все, що пов’язано з COVID-19, фабрикується подібним чином. 

Скриншот допису

 

Однак, це – неправда

На відео зображено підготовку репортажу про роботу гробарів та момент справжнього поховання. Раніше це спростовували незалежні фактчекери з Agência Lupa.

У зв’язку з пандемією COVID-19 TV Vitória (бразильська телевізійна станція) випускає репортажі, присвячені фахівцям, що працюють на передових під час кризи системи охорони здоров’я. 30 березня команда телеканалу брала інтерв’ю у жінки-гробаря на муніципальному кладовищі Барра-ду-Жуку в місті Віла-Велья. Ідея полягала в тому, щоб показати повсякденне життя працівників цієї професії, таким чином віддавши їм шану. 

Під час зйомки репортажу фіксували щоденні дії гробаря, такі як миття рук, зняття захисних засобів, закопування могильних ям.

Невідомий чоловік здалеку зняв момент роботи журналістів, де працівниця-гробар закопувала яму. І це відео поширили у мережі, стверджуючи, що воно постановочне.  Наступного дня, перед виходом сюжету в ефір, на репортера та мовника здійснили низку інформаційних атак. Побачивши відео з мережі, яке маніпулювало контекстом, команда вирізала сцену закопування ями з остаточного репортажу.

Репортерка Марла Бермудес зазначила, що мета репортажу полягала у тому, аби віддати шану праці гробарів. Також вона зазначила, що п’ять могил вже були відкриті до початку зйомок. За її словами, у момент, який зняли здалеку, працівниця дійсно закопувала яму, а не імітувала це. 

Раніше ми спростовували те, що тіла осіб, померлих від коронавірусу надто легкі, отже поховання начебто несправжні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний