Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють інформацію, нібито видання Forbes на обкладинці журналу від 7 жовтня 2023 року розмістило фото лідера ХАМАС Халеда Машаля. Як доказ користувачі додають фото журналу.
Це — неправда. Видання Forbes спростувало повідомлення про публікацію обкладинки з лідером ХАМАС Халедом Машалем.
Скриншот допису
Усі журнали, які з 2022 року раз на два місяці випускає англомовний Forbes, можна переглянути в архіві на офіційному сайті видання. Однак там немає жодної обкладинки з лідером ХАМАС Халедом Машалем. Натомість на випуску Forbes за жовтень-листопад 2023 року розмістили фото співзасновника компанії Meta Марка Цукерберга.
Крім того, версія журналу від росіян містить багато візуальних розбіжностей з оригіналом. До прикладу, дизайн, який використали фейкомети, — застарілий. Щонайменше з 2018 року англомовний журнал розміщує дату випуску не над назвою Forbes, а в інших полях або ж взагалі не додає її. Також журнал розміщує фото людей на своїх обкладинках на чорному тлі.
Саме ж фото Машаля фейкороби, найімовірніше, узяли зі статті Reuters за 2012 рік. Тоді як Forbes для своїх випусків беруть виключно актуальні фото.
Випуск журналу Forbes за жовтень-листопад 2023
Видання Forbes також підтвердило незалежним фактчекерам з AFP Fact Check, що обкладинка, яку поширюють в мережі, фейкова. Подібна дезінформація поширилася на тлі вторгнення палестинських бойовиків ХАМАС в Ізраїль 7 жовтня 2023 року.
Халед Машаль — палестинський політичний лідер, який з 1996 по 2017 рік був головою основного керівного органу ХАМАС — політбюро. Після чого пішов у відставку, але і досі його називають високопоставленим представником ХАМАСу.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний