Beta

НЕПРАВДА: Фото астронавтів місії «Аполлон-16» на Місяці зі знятими шоломами

31 Серпня 2021
FacebookTwitterTelegram

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють фото, на якому зображено астронавтів місії “Аполлон-16” біля місяцеходу зі знятими шоломами. Стверджують, що фото нібито зроблено на Місяці. 

Скриншот допису

Знімок зроблений до польоту місії “Аполлон-16” в космічному центрі Кеннеді, США. Раніше цей фейк спростували незалежні фактчекери зі Snopes. 

“Аполлон-16” – шоста пілотована посадкова місія для проведення наукових досліджень на нагір’ї Декарта Місяця. Місія також була першим використанням Місяця як астрономічної обсерваторії з використанням ультрафіолетової камери/спектрографа, яка фотографувала ультрафіолетове світло, що випромінює Земля та інші небесні об’єкти.

Поширюване фото було зроблено 6 лютого 1972 року під час тренування екіпажу у Космічному центрі Кеннеді. Два місяці потому, 21 квітня 1972 року, астронавти приземлились на Місяць. На фото командувач екіпажу Джон Янг одягнутий у шолом. 

Висадка екіпажу на Місяць під час місії “Аполлон-16” 

Раніше ми також спростовували фейк про те, що висадку людей на Місяць в 1969 році зафільмував у студії Стенлі Кубрик. Тоді конспірологічні теорії поширювали щодо місії Аполлон-11.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний

Що читати далі