НЕПРАВДА: Фото безпілотників від німецької компанії Quantum

НЕПРАВДА: Фото безпілотників від німецької компанії Quantum

20 Квітня 2022
FacebookTwitterTelegram
660

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію про те, що німецька компанія Quantum доставила в Україну безпілотники. До дописів додають фото нібито цього безпілотника, а в публікаціях посилаються на Юрія Бутусова.

Скриншот допису

Пояснюємо, що не так.

Зверніть увагу! Тест новини написаний поєднанням кирилиці і латиниці (порівняйте: замість кириличної “к” у тексті використана латинська «k» у слові “мосkва”). Буква “о” у тексті заміненанулем “0” (порівняйте: замість літери “о” у тексті використали нуль “0” у слові “м0онстра”). Сам текст емоційний. Подібні ознаки вказують, що перед вами або фейк, або клікбейт.

Крім того, у дописах дають посилання на Телеграм-канал, де нібито опублікована детальніша інформація про подію. Однак посилання веде не на конкретний допис, а закритий Телеграм-канал з новинами. Щоб отримати доступ до каналу, потрібно почекати підтвердження адміністратора. Такі новини із вражаючими фото чи заголовками поширюють, щоб збільшити кількість підписників на Телеграм-каналі оманливими шляхом.

Юрій Бутусов, український журналіст, повідомив 16 квітня, що німецька компанія Quantum вперше поставила в Україну військовий безпілотник Vector для коригування артилерії. Ось як він виглядає: 

Фото із допису Юрія Бутусова

Фото компанії Quantum

У дописах в Facebook зображений не Vector від компанії Quantum. Це український винахід — безпілотний літальний апарат ACE ONE. Його презентували на виставці “Зброя та безпека” в 2021 році.

Безпілотник ACE ONE

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний