НЕПРАВДА: Фото браслета із молитвою від ТЦК

НЕПРАВДА: Фото браслета із молитвою від ТЦК

7 Травня 2024
FacebookTwitterTelegram
245

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито в Україні продають браслети з молитвою від ТЦК: «Пресвята Богородице спаси нас від ТЦК! Святий архістратиже Михаїле будь нам споборником! Святий ангеле-хранителю не відступи від мого улюбленого. Всі святії, моліть Бога за нас! Господи, нехай буде воля Твоя!»

Утім, це — неправда.  В Україні не продають браслети «з молитвою від ТЦК». Насправді молитва на браслеті на фото — «Отче наш» іспанською мовою.

Скриншот публікації

Зворотний пошук фото у гуглі показує, що в Україні дійсно продають браслети подібного дизайну. Однак молитва на браслеті написана іспанською мовою та має назву «El Padre Nuestro» (переклад з іспанської «Отче наш»)

Скриншот молитви на браслеті. Джерело: Prom.ua

У тексті справжньої молитви не згадуються ТЦК та релігійні постаті: Богородиця, архистратиг Михаїл та Святі. Подібні браслети продають і у російських онлайн-магазинах, а також на AliExpress та Alibaba.

Крім того, «текст» на браслеті пропагандисти, вірогідно, переклали з російської на українську. Так, фраза «мого улюбленого», скоріше за все, звучала як «моего любимого» в російському оригіналі. Українською це мали б перекласти як «мого коханого».

Раніше ми спростовували фейк, нібито Марк Цукерберг заборонив публікувати молитву «Отче наш» у фейсбуці.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний