НЕПРАВДА: Фото обстрілів у Харкові, які здійснили російські окупанти

НЕПРАВДА: Фото обстрілів у Харкові, які здійснили російські окупанти

22 Квітня 2022
FacebookTwitterTelegram
674

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото, на якому зображено обстріли у Харкові, які нібито здійснили російські окупанти. 

Скриншот допису

Однак на фото зображені вибухи боєприпасів на військовому складі у Балаклії Харківської області, які відбулися у 2017 році. 

У дописах дають посилання на телеграм-канал, де нібито опубліковано відео з місця подій. Однак посилання веде не на конкретний допис, а на закритий телеграм-канал із новинами. Щоб отримати доступ до каналу, потрібно почекати підтвердження адміністратора. Такі новини із вражаючими фото чи заголовками поширюють, щоб збільшити кількість підписників оманливими шляхом.

Автор опублікував допис 17 квітня 2022 року. За допомогою зворотного пошуку у Google Images ми знайшли оригінальні публікації з цим фото. У ніч на 23 березня 2017 року в Балаклії Харківської області на військовому складі здетонували боєприпаси. О 2:46 розпочалася пожежа з подальшою детонацією боєприпасів. 

Вранці 17 квітня 2022 року голова Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив, що за минулу добу окупанти нанесли по районах міста 23 артилерійських, мінометних, РСЗВ-обстрілів та 1 ракетний удар. Внаслідок обстрілів постраждали житлові будинки та інфраструктурні об’єкти Північної Салтівки, П’ятихаток, Олексіївки, центру міста, ХТЗ та Дергачів. 

17 квітня 2022 року Володимир Зеленський заявив про те, що за останні 4 дні в Харкові від обстрілів рф 18 людей загинули, 106 отримали поранення. Російські окупанти безперервно обстрілювали спальні райони міста. 

Пишучи про обстріли у Харкові, автор допису використовує старе фото — на ньому зображені вибухи боєприпасів у Балаклії Харківської області. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний