НЕПРАВДА: Фото пірамід в Антарктиді

НЕПРАВДА: Фото пірамід в Антарктиді

13 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
1579

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють фото, на якому нібито зображені 3 піраміди в Антарктиді. Автор допису додає: це доводить, що Антарктида колись була заселена та мала теплий клімат.

Однак це зображення відредагували, насправді в Антарктиді немає пірамід.

Скриншот посту

Перевірка зображення

Ми вирішили знайти першоджерело цього зображення через зворотний пошук у TinEye та Google Images. Виявилося, що зображення поширюють щонайменше з 2013 року. На сайті DeviantArt, соцмережі для художників, є публікація від 9 серпня 2013 року з цим фото. Автор публікації під нікнеймом «s3cTur3» підписав її так: «Моя третя фотоманіпуляція з пірамідами! Використав деякі випадкові стокові фото з гуглу». Крім того, в його галереї це зображення розміщене в папці під назвою «Фотоманіпуляції». Отже, зображення з пірамідою створили за допомогою фоторедактора.

Галерея користувача s3cTur3. Джерело: DeviantArt

«Піраміди» в Антарктиді

В Антарктиді немає пірамід, проте є гори, вигляд яких може дещо нагадувати піраміди. Наприклад, ще у 2016 році в мережі активно обговорювали супутниковий знімок Антарктиди, на якому можна побачити «піраміду».

Утім, як заявив американський геолог Ерік Рігнот у коментарі виданню Live Science, це звичайна гора. «Пірамідальна форма не є неможливою — багато вершин схожі на піраміди, але вони мають одну-дві такі грані, рідко — чотири», — повідомив учений.

«Піраміда» в Антарктиді. Джерело: Google Maps, 2022

Цей знімок зробили у південній частині гір Елсворт в Антарктиді.

У стародавні часи Антарктида дійсно мала теплий клімат завдяки високій концентрації вуглекислого газу в атмосфері. Її сучасні кліматичні умови почалися формуватися лише 30 млн років тому після того, як Антарктида остаточно відділилася від Індії, Австралії, Південної Америки, Африки (цей давній гігантський континент назвали Гондваною) істала повністю оточена Південним океаном. 

Проте Антарктида не могла бути заселена людьми у теплий період, адже перші пращури сучасної людини (рід Homo) з’явилися приблизно 2,5 млн років тому. Перша підтверджена висадка людей в Антарктиді відбулася у 19 столітті нашої ери. Доказів заселення Антарктиди в доісторичні часи досі не виявили.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний