НЕПРАВДА: Фото посла Японії в Україні Такаші Кураї, який вирішив воювати на боці України

НЕПРАВДА: Фото посла Японії в Україні Такаші Кураї, який вирішив воювати на боці України

27 Березня 2022
FacebookTwitterTelegram
733

У мережі поширюють фото, на якому нібито зображено посол Японії Такаші Кураї. Стверджують, що він вирішив воювати на боці України. 

Скриншот допису

Однак, ця інформація не відповідає дійсності. На фото зображено посла України в Японії Сергія Корсунського. Раніше це спростували незалежні фактчекери з AFP fact checking, Chequeado та Newschecker. 

Зворотній пошук зображення у TinEye показав, що на фото зображено посла України в Японії Сергія Корсунського. 15 лютого 2022 року у своєму Twitter Корсунський опублікував поширене фото. У відповідь на запитання користувача Twitter Сергій Корсунський опублікував інше фото без захисної маски, на якому його можна впізнати. 

Автор допису стверджує, що на фото зображено Такаші Кураї, посла Японії в Україні. Однак, останній офіційний візит посла датується 1 червня 2021 року. Тоді заступник керівника Офісу Президента України Роман Машовець провів зустріч із Такаші Кураї для обговорення оборонно-військової співпраці між країнами.

Достовірну інформацію про хід війни можна дізнатися в наступних джерелах:

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний