НЕПРАВДА: Фото потужних ракетних ударів по українських містах

НЕПРАВДА: Фото потужних ракетних ударів по українських містах

10 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
539

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Із 3 травня 2022 року у мережі поширюють фото, на якому нібито зображені ракетні удари по Львову, Одесі та містах Закарпаття. 

Скриншот допису

Однак на фото зображені вибухи у Тяньцзині, Китай, у 2015 році. 

Зворотний пошук у Bing показав, що на фото зображені вибухи на фабриці у Тяньцзині в серпні 2015 року. У результаті вибуху загинули 173 людини, близько 800 отримали поранення, було знищено 300 будинків. Вибух стався внаслідок незаконного зберігання близько 11 тонн небезпечних хімічних речовин. 

Зверніть увагу! Текст новини написаний поєднанням кирилиці і латиниці (порівняйте: замість кириличної «и» у тексті використана латинська «u» у слові «жахлuвий». Сам текст емоційний. Подібні ознаки вказують, що перед вами або фейк, або клікбейт.

Крім того, у дописах дають посилання на телеграм-канал, де нібито опубліковане відео з місця подій. Однак посилання веде не на конкретний допис, а на закритий телеграм-канал. Щоб отримати доступ до каналу, потрібно почекати підтвердження адміністратора. Такі новини із вражаючими фото чи заголовками поширюють, щоб збільшити кількість підписників на Телеграм-каналі оманливими шляхом.

Вибух відбувся після того, як легкозаймиста речовина нітроцелюлоза висохла і загорілася в бочці, підпаливши інші хімікати, зокрема  нітрат амонію. Це запустило ланцюгову реакцію, яка призвела до пожежі, а потім й руйнування фабрики. 

3 травня 2022 року рф завдала низку ракетних ударів, зокрема по Львову, Одесі та Закарпаттю. У Львові внаслідок ракетних ударів були пошкоджені три електропідстанції, повідомив керівник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький. На Закарпатті російська ракета поцілила в інфраструктурний об’єкт, а в Одеській області росіяни завдали ракетний удар по місту Арциз.

Повідомляючи про ці обстріли, автори фейкових дописів використали фото вибухів у Китаї в 2015 році. 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний